LAILA ALI KONTRA RONDA ROUSEY? TARVER GOTOWY PEŁNIĆ ROLĘ TRENERA

Redakcja, TMZ / ESPN

2015-03-14

To może być pojedynek stulecia w świecie kobiecych sportów walki. Nieuchwytna dla rywalek gwiazda UFC Ronda Rousey (11-0) zaprosiła do konfrontacji byłą bokserską mistrzynię świata Lailę Ali (24-0, 21 KO). Córka legendarnego Muhammada Alego ma już nawet trenera - swoje usługi zaoferował jej Antonio Tarver (31-6, 22 KO).

Temat konfrontacji słynnych zawodniczek od kilku dni przewija się w mediach. Zaczęło się od pytania do Laily, czy dałaby radę niezwyciężonej mistrzyni UFC, która demoluje kolejne rywalki, a z ostatnią rozprawiła się w ciągu zaledwie 14 sekund. - Żadna kobieta nie jest w stanie mnie pokonać, koniec i kropka. Rousey jest zresztą za mała. Ona jest rozmiarów mojej 3-letniej córki - grzmi Ali, była mistrzyni wagi super średniej.

Rousey radzi swojej potencjalnej rywalce, aby jej gabarytami się nie martwiła. Ronda waży wprawdzie tylko 61 kg, zaś Ali w trakcie swojej kariery wnosiła na ring 72 kg, ale dla gwiazdy UFC, która na co dzień trenuje z mężczyznami, kilkanaście kilogramów różnicy nie stanowi problemu.

- Jeżeli chce się spróbować, proszę bardzo. Ona jest na emeryturze, urodziła kilkoro dzieci. Rozumiem jej tok myślenia - sądzi, że wystarczą jej same warunki fizyczne, ale jeżeli ktoś spojrzy na moją ostatnią walkę, zobaczy, że siła czy gabaryty nie miały tam najmniejszego znaczenia. Nie za ich pomocą pokonuję rywalki. Kiedy się ze mną mierzysz, nie możesz liczyć na to, że siła czy wzrost ci wystarczą - stwierdziła.

Po błyskawicznym zwycięstwie nad Cat Zingano Rousey nie ma jeszcze w planach kolejnego występu, więc być może wykorzysta ten czas, aby uciszyć bokserską mistrzynię. Ta nie walczyła wprawdzie od wielu lat, ale formę może odbudować pod okiem wybitnego specjalisty, byłego mistrza wagi półciężkiej Antonio Tarvera, który w swoim ostatnim występie znokautował trenera Władimira Kliczki, Jonathona Banksa.

- Laila może na mnie liczyć. Potrzebuje tylko solidnego obozu przygotoawczego i jednej walki na przetarcie. Myślę, że ten pojedynek to dobry pomysł. Czas, aby Laila odkurzyła rękawice - powiedział 46-letni "Magik".