Archiwum wiadomości z dnia: 2015-03-11

 


DIRREL-DeGALE 24 KWIETNIA W CHICAGO?

Po wtorkowym przetargu wiadomo już, że walka o wakujący pas IBF w wadze super średniej pomiędzy Andre Dirrellem (24-1, 16 KO) a Jamesem DeGale'em (20-1, 14 KO) odbędzie się w USA. Dokładnej lokalizacji ani daty jeszcze nie ustalono, ale według promotora Brytyjczyka do pojedynku może dojść już w przyszłym miesiącu.PORTER - THURMAN NA HORYZONCIE?

Wygląda na to, że bokserska spirala nazywana Premier Boxing Champions zaczęła się sama nakręcać już po pierwszej gali. W nocy z soboty na niedzielę kibice pięściarstwa mogli delektować się batalią Roberta Guerrero (32-1-1, 18 KO) z Keithem Thurmanem (25-0, 21 KO). Wśród publiczności zgromadzonej w MGM Grand znalazł się również Shawn Porter (24-1-1, 15 KO), gwiazda najbliższej gali Haymona, która odbędzie się już 13 marca. Jego przeciwnikiem będzie Robert Garcia (36-3, 23 KO).

LEBIEDIEW-KALENGA PRAWDOPODOBNIE 10 KWIETNIA

Wygląda na to, że Łukasz Janik (28-2, 15 KO) może się ostatecznie pożegnać z perspektywą walki z mistrzem świata WBA w wadze junior ciężkiej Denisem Lebiediewem (26-2, 20 KO). Obóz Rosjanina negocjuje już z Yourim Kalengą (21-1, 14 KO), a pojedynek wstępnie planowany jest na 10 kwietnia.MAYWEATHER I PACQUIAO PO RAZ PIERWSZY NAPRZECIW SIEBIE

- Mój rywal to jeden z najlepszych pięściarzy naszej ery - chwalił Manny'ego Pacquiao (57-5-2, 38 KO) wspaniały Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO), który skrzyżuje z nim rękawice 2 maja w Las Vegas. Dziś obaj panowie spotkali się twarzą w twarz podczas pierwszej oficjalnej konferencji prasowej promującej to wydarzenie.WILDER: JESTEM TYM, KTÓRY MOŻE ZDETRONIZOWAĆ WŁADIMIRA

Deontay Wilder (33-0, 32 KO), który nie tak dawno zdobył upragniony tytuł mistrza świata federacji WBC w wadze ciężkiej, jest pewny siebie przed potencjalnym starciem z Władimirem Kliczko (63-3, 53 KO). Wielu bokserskich ekspertów uważa, że współcześni kandydaci do zdetronizowania Ukraińca są bez szans na wygraną. Do owego grona sceptyków dołączył wczorajszą wypowiedzią ceniony trener Ulli Wegner. Popularny The Bronze Bomber jest jednak przekonany, że posiada wystarczająco dużo argumentów, by zostać niekwestionowanym mistrzem królewskiej kategorii.

HEARN CHCE MAYWEATHERA LUB PACQUIAO DLA BROOKA

Promotor Kella Brooka (33-0, 22 KO) Eddie Hearn marzy o walce unifikacyjnej w wadze półśredniej pomiędzy swoim podopiecznym a triumfatorem pojedynku Mayweather-Pacquiao. - Po ich majowej potyczce zostaną tylko dwaj mistrzowie tej kategorii: zwycięzca oraz Kell. Unifikacja byłaby wspaniała - stwierdził.