WSB: KAZIMIERZ ŁĘGOWSKI WRACA DO SKŁADU HUSARII!

Aż 16 miesięcy trwał rozbrat Kazimierza Łęgowskiego (-64 kg) z ligą World Series of Boxing. 21-letni pięściarz wystąpi w sobotnim meczu Rafako Hussars Poland z Astana Arlans Kazakhstan w mieście Shymkent. Transmisja w TVP Sport.

Kazik debiutował w Husarii na inaugurację drugiego sezonu rozgrywek WSB - w listopadzie 2013 roku przegrał przed czasem z mistrzem Europy Armenem Zakarjanem. Później młody pięściarz miał rozmaite problemy zdrowotne, aż wreszcie w październiku ubiegłego roku szefowie Husarii rozwiązali z nim kontrakt.

- Niestety, Kazik i jego trener, a prywatnie brat Marcin Łęgowski najwyraźniej nie byli już zainteresowani współpracą z Husarią. Im zależało na treningach w Chojnicach i przyjeżdżaniu jedynie na walki WSB. Nas takie rozwiązanie nie interesuje. Chcemy, aby bokserzy wspólnie na co dzień trenowali w naszej bazie na Torwarze w Warszawie - mówili wtedy prezes drużyny Rafako Hussars Poland Jarosław Kołkowski i menedżer Jacek Szelągowski.

Po jakimś czasie swój punkt widzenia zmienił Łęgowski, dlatego dostał drugą szansę. Czy ją wykorzysta?

- Chciałem trenować u siebie w Chojnicach pod okiem brata Marcina, ale niestety takiej możliwości nie było. W końcu sobie uświadomiłem, że i tak będę powoływany do kadry i będę przyjeżdżał do Warszawy, aby pomóc w przygotowaniach Damianowi Kiwiorowi. Za uczestnictwo w obozach kadry żadnych pieniędzy nie ma, dlatego postanowiłem jednak na stałe trenować w stolicy. Dzięki temu znowu jestem w składzie.

Pierwszy tegoroczny start miał nieudany, bowiem miesiąc temu w turnieju w Debreczynie przegrał przed czasem z Węgrem Andrasem Vadaszem. - Wydawało się, że będzie dobrze, a tymczasem w ringu byłem cały spięty, nie mogłem ręki wyprostować. Bardzo ciężko pracowałem przed zawodami, nie było czasu na swobodniejsze treningi, a w efekcie zabrakło świeżości i luzu. Muszę o tym zapomnieć, koncentruję się na sobotniej walce - mówi aktualny mistrz Polski w gronie seniorów.

Kazachowie jeszcze nie ogłosili składu. W tym sezonie w wadze -64 kg po dwie walki stoczyli Samat Baschenow (bilans 2-0) i Aschat Ualichanow (0-2). Bliski pokonania tego drugiego był rok temu Damian Kiwior. W Wyszkowie przegrał minimalnie 47-48 na kartach wszystkich trzech sędziów.

W składzie trenera Zbigniewa Raubo są jeszcze Dawid Jagodziński -49 kg, Sylwester Kozłowski -56 kg, Tomasz Jabłoński -75 kg oraz Igor Jakubowski -91 kg.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 11-03-2015 17:00:41 
Dużo słabszy od Kiwiora, ale co zrobić?.
 Autor komentarza: SweetPea
Data: 11-03-2015 21:04:22 
Kazik zpykał by Kiwiora do zera , jest lepszy w każdym elemencie bokserskiego żemiosła
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 11-03-2015 21:30:02 
Zobaczymy jak się zaprezentuje w najbliższym czasie, czyli w Kazachstanie.
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 11-03-2015 21:34:07 
Zadaje mało ciosów, nie łączy je w serie. W WSB trzeba walczyć w specyficzny sposób, dostosowując swój styl do tego jak punktują sędziowie. Zobaczymy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.