DIRREL-DeGALE 24 KWIETNIA W CHICAGO?

Redakcja, Daily Mail

2015-03-11

Po wtorkowym przetargu wiadomo już, że walka o wakujący pas IBF w wadze super średniej pomiędzy Andre Dirrellem (24-1, 16 KO) a Jamesem DeGale'em (20-1, 14 KO) odbędzie się w USA. Dokładnej lokalizacji ani daty jeszcze nie ustalono, ale według promotora Brytyjczyka do pojedynku może dojść już w przyszłym miesiącu.

- Dochodzą mnie słuchy, że walka odbędzie się 24 kwietnia w Chicago. Jestem przekonany, że DeGale wygra i stworzy historię niezależnie od terenu, na którym będą walczyć - powiedział Eddie Hearn.

Szef Matchroom Boxing nie ukrywa, że jest zawiedziony, iż jego grupa nie wygrała przetargu, ale mimo wszystko pozostaje dobrej myśli. Pozytywnie nastawiony jest też sam pięściarz. - Będziemy boksować w USA, ale ring to ring, a ja napiszę w nim historię - skomentował wynik przetargu na Twitterze.

Zgodnie z przepisami IBF walka Dirrell-DeGale musi się odbyć w ciągu 90 dni od przetargu, co oznacza, że jeżeli nie dojdzie do niej w kwietniowym terminie, pięściarze będą jeszcze mogli wyjść na ring w maju lub najpóźniej na początku czerwca.