Archiwum wiadomości z dnia: 2015-02-16

 JANIK O WALCE Z LEBIEDIEWIEM: TRZEBA BRAĆ TAKIE WALKI

Łukasz Janik (28-2, 15 KO) 4 kwietnia podczas gali w Moskwie skrzyżuje rękawice z Denisem Lebiediewem (26-2, 20 KO) o tytuł mistrza świata federacji WBA wagi junior ciężkiej. Dziś pięściarz z Jeleniej Góry gościł w polsatowskim programie "Puncher", w którym wypowiedział się o nadchodzącym pojedynku i szansie, jaką dostał.

OPOLE PRZERYWA BOKSERSKIE MILCZENIE

Kibice z Opola wreszcie doczekali się imprezy rangi mistrzowskiej w swoim regionie. Pod koniec lutego rozpoczną się Mistrzostwa Dolnego Śląska i Opolszczyzny. Organizatorzy gwarantują emocje, a finałowa gala, ma być pięknym widowiskiem. Zapraszamy.
PAWEŁ GŁAŻEWSKI: BĘDZIE WOJNA

Już wiemy, że kolejnym ciekawym polsko-polskim pojedynkiem podczas gali w Legionowie będzie rewanż Pawła Głażewskiego (23-3, 5 KO) z Maciejem Miszkiniem (16-3, 4 KO). Stawką tego pojedynku będzie pas WBC Baltic. Jak dobrze pamiętamy pierwszą wojnę, jaka miała miejsce rok temu na tej samej gali, po bardzo zaciętym boju popularny "Głaz" stosunkiem głosów dwa do remisu Paweł wygrał z podopiecznym Fiodora Łapina. Jak będzie teraz?MAYWEATHER: NIKT NICZEGO NIE PODPISAŁ

Tak jak przy okazji Super Bowl, tak i podczas weekendu gwiazd w NBA spekulowano, że Floyd Mayweather Jr (47-0, 26 KO) wykorzysta okazję, aby ogłosić walkę z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO). Amerykanin istotnie zabrał głos, ale potwierdził jedynie to, że kontrakty nie zostały jeszcze podpisane.
ROCZNICOWY TURNIEJ W ZŁOTOWIE

Z okazji 70 rocznicy powrotu Złotowa do Macierzy - Hala Złotowianka gościć będzie zawodników nie tylko na IX Turnieju Bokserskim, ale w trakcie powalczą Kadeci i Juniorzy o Mistrzostwo Wielkopolski na rok 2015. Kibice pięściarstwa, będą mieli trzy dni na obejrzenie młodych talentów. Finał w niedzielę 1 marca.


KŁOPOTY KATSIDISA

Michael Katsidis (30-7, 24 KO), były czołowy pięściarz wagi lekkiej, został oskarżony o posiadanie sprzętu do zażywania narkotyków. Funkcjonariusze policji podczas rutynowej kontroli drogowej zatrzymali samochód australijskiego wojownika, w którym znaleźli sprzęt do zażywania środków odurzających. Sprawa będzie miała swój finał w sądzie 25 marca.