Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-19

 
LUCIAN BUTE NA POKŁADZIE ALA HAYMONA

Wczoraj minęła rocznica od czasu porażki Luciana Bute (31-2, 24 KO) z Jeanem Pascalem. Co słychać w obozie Rumuna z kanadyjskim paszportem? Po drodze zmienił trenera na sławnego Freddie Roacha, gdyby nie kontuzja powróciłby na początku grudnia, teraz zaś zdecydował się na kolejny ważny ruch w swojej karierze.OBÓZ KLICZKI OFICJALNIE POTWIERDZA WALKĘ Z JENNINGSEM

Co prawda o wszystkim wiemy już od dwóch dni, ale oficjalnie potwierdza to teraz obóz Władimira Kliczki (63-3, 53 KO). Tak oto mistrz świata wagi ciężkiej według federacji WBA/WBO/IBF do kolejnej obrony pasów przystąpi 25 kwietnia na ringu w sławnej Madison Square Garden w Nowym Jorku. Rywalem będzie niepokonany pięściarz z Filadelfii, kolejna nadzieja Amerykanów - Bryant Jennings (19-0, 10 KO).


SZPILKA GOŚCIEM DZISIEJSZEGO 'PUNCHERA'

Artur Szpilka (17-1, 12 KO) wystąpi dziś w roli gościa w polsatowskim programie "Puncher". Głównym tematem będzie planowana przeprowadzka 25-latka do Stanów Zjednoczonych, gdzie pod okiem Ronniego Shieldsa w Houston polski pięściarz ma trenować, sparować i przygotowywać się do walk. Nie tak dawno "Szpila" podpisał również kontrakt ze słynnym Alem Haymonem. W studiu nie zabraknie także stałego eksperta i cenionego dziennikarza Janusza Pindery.
HOPKINS: NIE SKREŚLAJCIE PASCALA W WALCE Z KOWALIOWEM

Bernard Hopkins (55-7-2, 32 KO) zrzucił Jeana Pascala (29-2-1, 17 KO) z tronu WBC wagi półciężkiej, a potem przegrał wyraźnie z Siergiejem Kowaliowem (26-0-1, 23 KO). Właśnie ci dwaj panowie 14 marca stoczą w Bell Centre w Montrealu walkę między sobą, ale legendarny "Kat" wcale nie stawia Kanadyjczyka na straconej pozycji w konfrontacji z rosyjskim zabijaką.


FURY ODPOWIADA WILDEROWI

Deontay Wilder (33-0, 32 KO) kilkadziesiąt minut po zdobyciu pasa WBC wagi ciężkiej, podczas konferencji prasowej stwierdził, że w pierwszej obronie tytułu najchętniej spotkałby się z Tysonem Furym (23-0, 17 KO), a pod koniec roku zunifikował wszystko w starciu z Władimirem Kliczką (63-3, 53 KO), posiadaczem trzech pozostałych pasów. Na reakcję angielskiego olbrzyma nie trzeba było długo czekać.