Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-16

 


KAUFFMAN PLANUJE POWRÓT NA RING

Po podpisaniu kontraktu z najbardziej wpływowym obecnie człowiekiem w boksie - Alem Haymonem, Travis Kauffman (28-1, 20 KO) chce jak najszybciej powrócić do ringu. - Nie mogę wzklekać z moim powrotem - denerwuje się Amerykanin, który swój ostatni pojedynek stoczył w styczniu ubiegłego roku, odprawiając Vincenta Thompsona.KURS INSTRUKTORA BOKSU

W lutym rusza zapowiadany wcześniej kurs instruktora boksu. Wszyscy zainteresowani, którzy "czują" dyscyplinę, mają okazję zdobyć odpowiednią wiedzę niezbędną do prowadzenia zajęć z najszlachetniejszej, bezpośredniej męskiej konfrontacji charakterów i umiejętności. Szczegóły aplikowania do weekendowego cyklu w rozwinięciu.


WILDER-STIVERNE: IM KRWAWSZA BITWA, TYM SŁODSZE ZWYCIĘSTWO

Zarówno Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO) jak i Deontay Wilder (32-0, 32 KO) biją z siłą parowego młota. Czarnoskórzy gladiatorzy zazwyczaj brutalnie demolują swoich rywali, za co uwielbiają ich kibice, dziennikarze i stacje telewizyjne. W najbliższą sobotę tych dwóch bombardierów stanie naprzeciw siebie w stolicy boksu zawodowego, Las Vegas. Tam na ringu w słynnym MGM Grand rozstrzygnie się, kto powróci do domu z zielonym pasem WBC królewskiej kategorii.
REMIS VERY I MONROE NA WADZE

Na oficjalnej ceremonii ważenia przed galą w Veronie, Willie Monroe Jr (18-1, 6 KO) i Brian Vera (23-8, 14 KO) zanotowali taką samą wagę, wnosząc po 160 funtów. Walka obu pięściarzy, której stawką będą tytuły NABA i WBO NABO wagi średniej, to główna atrakcja jutrzejszej imprezy. Transmisję z gali pokaże telewizja ESPN, natomiast w Polsce będzie można ją obejrzeć od 3:00 na antenie Fightklubu.


BOKSERSKI FERIE W ZAKOPANEM

Warszawscy "Gladiatorzy" mają okazję spędzenia pięściarskich ferii w Zakopanem. Bogaty program zajęć zachęci nie tylko zawodników, ale także sympatyków aktywnego wypoczynku - kto wie, może po powrocie zostaną na stałe w salach treningowych. Informacje w rozwinięciu.


46. URODZINY ROYA JONESA JR

Wczoraj "pięćdziesiątkę" obchodził Bernard Hopkins, dzisiaj swoje święto celebruje jego były rywal, równie wspaniały Roy Jones Jr (59-8, 42 KO), jeden z największych z talentów w historii pięściarstwa, który 46 lat temu w Pensacoli przyszedł na świat. Dotychczas zdobywał tytuły mistrza świata w czterech kategoriach wagowych: średniej (IBF), super średniej (IBF), półciężkiej (WBC, WBA, IBF, IBO) i ciężkiej (WBA)