SULAIMAN: DOMINACJA ROSJAN BĘDZIE SIĘ POGŁĘBIAĆ

Redakcja, itar-tass.com

2015-01-16

Prezydent federacji WBC Mauricio Sulaiman z podziwem wypowiada się o pięściarzach z Rosji, z pogromcą Krzysztofa Włodarczyka Grigorijem Drozdem (39-1, 27 KO) na czele. - Rosjanie dominują dzisiaj w bokserskim świecie - mówi.

Oprócz Drozda ważne pasy posiada dzisiaj jeszcze pięciu jego rodaków - są to bracia Dmitrij i Fiodor Czudinowie, Jewgienij Gradowicz, Denis Lebiediew i najpopularniejszy w tym gronie Siergiej Kowaliow, który po zwycięstwie nad Bernardem Hopkinsem cieszy się międzynarodową renomą. Sulaiman jest przekonany, że tendencja się utrzyma i rosyjskich mistrzów będzie tylko przybywać.

- Drozd to prawdziwy czempion. Wszyscy byliśmy pod wrażeniem tego, w jaki sposób pokonał długo panującego na tronie Włodarczyka, którego uważam za wielkiego mistrza. Rosjanie dzisiaj dominują w pięściarskim świecie, a z każdym rokiem będzie się ta dominacja pogłębiać. Nie zastanawiałem się, który z Rosjan jest najlepszy. Drozd to w każdym razie wspaniały bokser, zasłużenie znalazł się na szczycie - powiedział Meksykanin.