Archiwum wiadomości z dnia: 2015-01-06

 
WHITE COLLAR BOXING - CZYLI BOKS DLA PASJONATÓW - JUŻ W POLSCE!

White-collar boxing to powstała na zachodzie rekreacyjna forma pięściarstwa. Na czym polega? Uczestnicy trenują pod okiem specjalistów, przygotowując się do występu na specjalnie dla nich zorganizowanej imprezie, gdzie mają możliwość sprawdzenia się z innymi pasjonatami, odpowiednio dobranymi pod względem poziomu zaawansowania. Zagranicą - szczególnie w Wielkiej Brytanii - "Białe Kołnierzyki" zyskały już sporą popularność. Teraz zawitają do Polski.


BUTE: DZIŚ FROCH MÓGŁBY POKONAĆ WARDA

Carl Froch (33-2, 24 KO) za pierwszą porażkę w karierze już się Mikkelowi Kesslerowi zrewanżował. Tą drugą - ponad trzy lata temu w finale turnieju "Super Six", poniósł z rąk Andre Warda (27-0, 14 KO). Potem radził sobie znakomicie, a jedna z ofiar "Kobry" - Lucian Bute (31-2, 24 KO), przekonuje iż gdyby teraz doszło do drugiego spotkania pomiędzy tymi zawodnikami, wówczas pięściarz z Nottingham mógłby powstrzymać marsz niepokonanego mistrza olimpijskiego z Aten.

BOENTE: WCIĄŻ SZUKAMY RYWALA DLA KLICZKI

Trochę zaskakującą deklarację złożył Bernd Boente - menadżer Władimira Kliczki (63-3, 53 KO). Mistrz świata wagi ciężkiej federacji WBO/WBA/IBF ma zaklepany termin na 25 kwietnia w Barclays Center na Brooklynie. Wydawało się już niemal przesądzone, że naprzeciw championa stanie Bryant Jennings (19-0, 10 KO), ale sprawa nie jest chyba aż tak oczywista. Chyba że to tylko zasłona dymna.