AFOLABI-RAMIREZ O TYMCZASOWY PAS IBF W JUNIOR CIĘŻKIEJ

Steve Kim, boxingscene.com

2015-01-06

W związku z problemami zdrowotnymi Yoana Pablo Hernandeza (29-1, 14 KO) federacja IBF postanowiła wyłonić tymczasowego mistrza w wadze junior ciężkiej. Do walki o pas zostali wyznaczeni Ola Afolabi (21-3-4, 10 KO) i Victor Ramirez (21-2, 17 KO).

Hernandez, który po raz ostatni boksował w sierpniu, miał się zmierzyć z mającym status obowiązkowego pretendenta Afolabim 6 grudnia, jednak z powodu kontuzji odwołał swój występ. Żadnego nowego terminu nie ustalono, dlatego federacja IBF postanowiła działać.

- Rzadko decydujemy się na walki o pas tymczasowy. Hernandez nie spełnił jednak naszych warunków, nie może walczyć pomimo dodatkowego czasu, jaki mu daliśmy, dlatego o tytuł interim zaboksują dwaj najwyżej notowani zawodnicy, tj. trzeci w rankingu Afolabi i czwarty Ramirez - wyjaśnił szef komitetu mistrzowskiego IBF Lindsey Tucker, dodając, że oba obozy mają 30 dni na negocjacje.

Zwycięzca potyczki Afolabi-Ramirez będzie obowiązkowym pretendentem dla Hernandeza. Jeżeli Kubańczyk znowu nie stawi się w ringu, lepszy z powyższej dwójki zostanie ogłoszony pełnoprawnym mistrzem.