ARABOWIE WYCOFUJĄ OLBRZYMIĄ OFERTĘ DLA MAYWEATHERA

Redakcja, boxingscene.com

2015-01-06

Opiewająca na 120 milionów dolarów oferta, którą przedstawiono Floydowi Mayweatherowi Jr. (47-0, 26 KO) za walkę z Mannym Pacquiao (57-5-2, 38 KO), znikła ze stołu. Autorom propozycji, grupie inwestycyjnej ze Zjednoczonych Emiratów Arabskich, skończyła się cierpliwość do Amerykanina.

Pomysł padł pod koniec listopada. Akbar Muhammad, były współpracownik Dona Kinga, twierdził, że przeleje na konto Mayweathera dziewięciocyfrową sumę, jeżeli ten zmierzy się na wiosnę w Abu Zabi z Filipińczykiem. Zaznaczył, że bokser ma czas na podjęcie decyzji do pierwszych dni stycznia, inaczej oferta zostanie wycofana.

37-letni pięściarz, drugi najpotężniejszy człowiek boksu według Yahoo, nie zwykł przyjmować czyichś warunków, a już tym bardziej walczyć poza Stanami Zjednoczonymi, dlatego zainteresowania propozycją nie wykazał.

- Chcemy prowadzić interesy z poważnymi ludźmi, potrafiącymi podejmować decyzję. Czas Mayweathera minął, naszej oferty już nie ma. Skoro odpuszcza 120 milionów dolarów i woli walczyć za psie pieniądze, pozostaje mi tylko zasugerować, że The Money Team to być może nieadekwatna nazwa dla jego grupy - stwierdził Muhammad.

Negocjacje pomiędzy obozami Mayweathera i Pacquiao cały czas trwają. Pojedynek miałby się odbyć w maju w USA.