WILDER vs STIVERNE: HOLYFIELD NIEZNACZNIE STAWIA NA PRETENDENTA

Ryan Burton, Boxingscene

2015-01-06

Coraz więcej kibiców żyje potyczką o pas WBC wagi ciężkiej. Już w przyszłą sobotę Bermane Stiverne (24-1-1, 21 KO) podejdzie do pierwszej obrony, mając naprzeciw siebie nową nadzieję Amerykanów - Deontay Wildera (32-0, 32 KO). Głos w tej sprawie zabrał również jedyny w historii czterokrotny mistrz wszechwag, sławny Evander Holyfield.

BUSTER DOUGLAS STAWIA NA WILDERA

- To równa walka, lecz widzę nieznaczną przewagę Wildera. Ma bardzo szybkie ręce, on sam jest dynamiczny, a do tego dochodzi zasięg ramion oraz siła ciosu. Jeśli ktoś o jego gabarytach pozwala swoim rękom pracować, rani się swoich rywali. Do tego wciąż boksuje trochę jak w czasach amatorskich, co jest świetną sprawą. Wszak wielu zawodników zmienia swój styl na zawodowy, przez co walczą potem leniwie i z małą częstotliwością - uważa "Wojownik" z Atlanty. Przyznaje jednak, że "Brązowy Bombardier" wciąż jest jeszcze niesprawdzony na dłuższych dystansach, co może stanowić problem.

TRENER STIVERNE'A: WILDER LICZY TYLKO NA SZCZĘŚCIE

- Jeżeli walka będzie krótka, zwycięży właśnie Wilder. Natomiast jeśli potrwa dłużej, to postawiłbym raczej na Stiverne'a, ale tylko dlatego, że Deontay nie miał jeszcze okazji udowodnić swych umiejętności na takim dystansie - dodał Holyfield.