Archiwum wiadomości z dnia: 2014-08-09

 


CHWILE SŁAWY RODA SALKI

Twarz, na której rysuje się ból i prośba o współczucie. Rekord, z którym w Stanach nie powinno się marzyć o wielkich pieniądzach ani o sławie. Niska pozycja w rankingach. Ringowy przydomek "Piorun", nijak niepasujący do współczynnika nokautów. Te i pewnie jeszcze kilka innych skojarzeń można wypisać na temat Roda Salki (19-3, 3 KO), najbliższego rywala Danny'ego Garcii (28-0, 16 KO) - czyli najlepszego boksera na świecie w wadze junior półśredniej.






JUANMA WE WRZEŚNIU Z CUELLAREM?

Juan Manuel Lopez (34-4, 31 KO), który w lipcu przegrał z Francisco Vargasem, już za miesiąc może stoczyć kolejną walkę. Były czempion w wagach super koguciej i piórkowej przymierzany jest do starcia z Argentyńczykiem Jesus Cuellarem (24-1, 18 KO).


MAIDANA: PIERWSZA WALKA NIE BYŁA ZBYT TRUDNA

Spora część obserwatorów spodziewa się, że po pierwszej, zaskakująco trudnej walce, zmotywowany Floyd Mayweather Jr (46-0, 26 KO) będzie chciał udowodnić swoją wyższość i nie da Marcosowi Maidanie (35-4, 31 KO) szans w rewanżu. Argentyńczyk zapewnia jednak, że będzie odwrotnie i teraz to on będzie miał przewagę.




Z AUTOBUSU DO RINGU, CZYLI POGROMCA ESTRADY

Kiedy 26 lipca w nocnym klubie Royale w Bostonie czekano na walkę wieczoru nikt nie spodziewał się lokalnego trzęsienia ziemi. Co prawda Jason Bix Six Estrada (205, 6 KO) wracał po dwóch latach przerwy spowodowanej kontuzją kolana, ale to on był złotym medalistą igrzysk panamerykańskich (2003) oraz olimpijczykiem z Aten (2004), który na zawodowych ringach mierzył się z Tomaszem Adamkiem czy Aleksandrem Powietkinem.




OBÓZ PORTERA POZWOLIŁ TRENEROWI BROOKA OBEJRZEĆ SPARING

Przedwczoraj odbył się pokazowy sparing Shawna Portera (24-0-1, 15 KO) dla mediów. Wśród dziennikarzy znalazł się niespodziewanie Dominic Ingle, szkoleniowiec przyszłotygodniowego rywala mistrza świata wagi półśredniej, Kella Brooka (32-0, 22 KO). A jeszcze bardziej niespodziewana była reakcja obozu championa, bo pozwolono mu swobodnie podpatrywać cały sparing.



GŁAZKOW W FORMIE, DUŻO LŻEJSZY OD RYWALA

Wiaczesław Głazkow (17-0-1, 11 KO) utrzymał jak widać formę z walki z Tomkiem Adamkiem, co pokazała dziś wskazówka podczas ceremonii ważenia. Ukrainiec zanotował 99,1 kilograma, natomiast jego przeciwnik Derric Rossy (29-8, 14 KO) okazał się cięższy. Jemu licznik zatrzymał się na 105,5 kg.