Archiwum wiadomości z dnia: 2014-08-07

 


WIECZÓR W MIĘDZYZDROJACH: GRAFICZNA ROZPISKA GALI

W ostatnich dniach zaszło trochę zmian w rozpisce gali w Międzyzdrojach, która odbędzie się już 16 sierpnia. Na szczęście nienaruszona została walka wieczoru, w jakiej Paweł Głażewski (22-2, 5 KO) skrzyżuje rękawice z etatowym sparingpartnerem samego Giennadija Gołowkina - Rowlandem Bryantem (18-3, 12 KO).BEN WROTNIAK: TO NAJWAŻNIEJSZA WALKA

- Dla mnie to najważniejsza walka w karierze, o być albo nie być - mówi urodzony w Australii Ben Wrotniak, który zadebiutuje w Polsce. Wystąpi 16 sierpnia na gali Seaside Boxing Show w Międzyzdrojach. Transmisja w Polsacie Sport i kanale otwartym Polsatu.


PULEW: DZISIEJSZA WAGA CIĘŻKA LEPSZA NIŻ ZA CZASÓW TYSONA

W czasach, gdy wielu kibiców tęskni za wagą ciężką lat 90., w której o emocje dbali Mike Tyson czy Evander Holyfield, dzisiejszy pretendent do mistrzostwa świata Kubrat Pulew (20-0, 11 KO) staje po przeciwnej stronie barykady. Wrześniowy rywal Władimira Kliczki (62-3, 52 KO) uważa, że obecnie kategoria ciężka jest lepsza niż dwadzieścia lat temu.

LAMONT PETERSON CHCE WALKI Z GARCIĄ

Już pojutrze mistrz świata kategorii junior półśredniej federacji WBA i WBC - Danny Garcia (28-0, 16 KO), spotka się w umówionym limicie 142. funtów z mało znanym Rodem Salką (19-3, 3 KO). Inny champion tej dywizji - lider według organizacji IBF Lamont Peterson (32-2-1, 16 KO) nie ukrywa, że będzie trzymał kciuki za "Swifta", ponieważ potem chciałby zmierzyć się z nim w potyczce unifikacyjnej trzy pasy.


MCHUNU ZA SZEŚĆ TYGODNI

Thabiso Mchunu (16-1, 11 KO) na początku czerwca miał wystąpić na gali u siebie w RPA, mając za rywala Julio Cesara Dos Santosa. Nieoczekiwanie kilkanaście godzin przed występem odwołano całą galę. Teraz jeden z największych prospektów kategorii junior ciężkiej poznał datę kolejnego pojedynku.

GROVES PEWNY SIEBIE

George Groves (19-2, 15 KO) powróci między liny 20 września w Londynie, atakując Christophera Rebrasse'a (22-2-3, 6 KO) i należący do niego tytuł mistrza Europy kategorii super średniej. Potem ma być już trzecie podejście do pasa mistrza świata. Do trzech razy sztuka? Zdaniem bojowego Anglika tak.TYNER: WARD POKONAŁBY GOŁOWKINA

Lanardo Tyner (31-10-2, 20 KO), który gościł w Polsce przy okazji majowej gali w Lublinie, z zaciekawieniem przygląda się wydarzeniom w bokserskim świecie. Jedną z najbardziej wyczekiwanych przez niego walk jest starcie Andre Warda (27-0, 14 KO) z Giennadijem Gołowkinem (30-0, 27 KO).