ZHANG ZHILEI NIEZWYKLE ZMOTYWOWANY PRZED DEBIUTEM

Dino Duva, szef stajni Dynasty Boxing, przez pięć lat prowadził rozmowy z chińską federacją w sprawie pozyskania tego zawodnika. W końcu udało się - wielki Zhang Zhilei, srebrny medalista olimpijski z 2008 roku, podpisał kontrakt zawodowy i już w piątkową noc zadebiutuje na amerykańskim rynku.

Duva przyznaje, że w ciągu tych pięciu lat odbył aż szesnaście podróży za ocean. No i dopiął swego. Ten olbrzym wyjdzie do czterorundowej walki w Churchill County Fairgrounds w Fallon, mając za przeciwnika Curtisa Lee Tate'a (6-4, 6 KO). Ten występ rozpocznie transmisję gali z serii "Friday Night Fights" na antenie stacji ESPN.

- Wszyscy długo czekaliśmy na ten moment, czyli na jego debiut wśród profesjonalistów. Ja czekałem aż pięć lat. Kto wie, być może to pierwszy, historyczny pojedynek wielkiej kariery. Jego celem jest zostanie pierwszym chińskim mistrzem świata wagi ciężkiej. Moim zdaniem ma ku temu potencjał, musi to jednak być długi proces poparty ciężką pracą - powiedział Duva.

- Jestem niesamowicie podekscytowany pierwszą zawodową walką. ESPN to najpopularniejsza sportowa stacja w świecie, dociera do setek milionów ludzi i nie łudziłem się nawet, że zadebiutuję właśnie na tym programie. Pracowałem naprawdę sumiennie do tej potyczki i pozostanę tak zdyscyplinowany nadal - zapowiada Zhilei.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: twojstary
Data: 07-08-2014 03:36:36 
Widze, ze redakcja orga bedzie popelniac ten sam blad co z Zou Shiming mylac nazwisko z imieniem :D Gratulacje.
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 07-08-2014 10:21:39 
jego Głazkow w Amatorce 2 razy pokonał zdecydowanie w amatorce. nie widzę ze by gośc kiedyś był jakąś czołówką w cieżkiej gabaryty wzrost to nie wszystko!
 Autor komentarza: bossman
Data: 07-08-2014 15:27:52 
Vitalij71 - boks amatorski i zawodowy to dwie zupełnie inne bajki - zobaczymy.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.