QUILLIN vs KOROBOW: ZADECYDUJE PRZETARG?

Od jakiegoś czasu mówi się o walce Petera Quillina (31-0, 22 KO) w obronie tytułu mistrza świata federacji WBO wagi średniej z oficjalnym pretendentem, Mattem Korobowem (24-0, 14 KO). Kto ją zorganizuje? Prawdopodobnie o wszystkim zadecyduje przetarg.

Obie strony dostały czas na negocjacje, ale ten mija, a one nawet nie zaczęły rozmów. Wygląda więc na to, że nikt nie ma zamiaru ustąpić. Termin mija już 18 sierpnia, potem nastąpi oficjalny przetarg w siedzibie WBO.

Popularny "Kid Chocolate" po tytuł mistrza świata sięgnął w październiku 2012 roku, pokonując Hassana N'Dam N'Jikama. Do tej pory obronił go trzykrotnie, odprawiając kolejno Fernando Guerrero, Gabriela Rosado oraz Lukasa Konecnego. Z kolei Rosjanin to dwukrotny mistrz świata w boksie olimpijskim z 2005 i 2007 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: marcinekk19
Data: 07-08-2014 19:41:30 
Quillin nie bardzo garnie się do walki z Korobowem chciałby raczej zaboksować z jakimś wielkim nazwiskiem wygląda jednak na to że nie będzie miał wyjścia bo inaczej straci tytuł.Korobow to świetny amator na ringach zawodowych jednak nie błyszczy i mam wrażenie że od jakiegoś czasu przestał się rozwijać.Ze względu na te fakty to Quillin będzie faworytem ich potyczki ale jeżeli Korobow zawalczy swój najlepszy boks to ma szansę.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 07-08-2014 20:15:04 
To będzie bardzo interesujące starcie zwłaszcza jeśli Matwiej będzie doskonale przygotowany wytrzymałościowo. Zwykle to nie szwankuje u pięściarzy z bloku wschodniego a jednak Korobow ma duże przestoje. Obaj biją mocno, Korobow jest lepiej wyszkolony i to w tym pojedynku boksera ortodoksyjnego z mańkutem może być bardzo ważnym czynnikiem. Pod warunkiem nienagannej dyspozycji fizycznej Rosjanina.
 Autor komentarza: Matys90
Data: 07-08-2014 21:12:53 
Dwóch kontr-bokserów, w tym jeden z problemami kondycyjnymi. Fajerwerków bym nie oczekiwał, ale to bądź co bądź walka prawie, że na szczycie wagi średniej i z tego względu jest interesująca. Dla mnie nieznacznym faworytem sportowo - Quillin, biznesowo-promotorsko - zdecydowanie Quillin :)
 Autor komentarza: StasioKolasa
Data: 07-08-2014 21:43:23 
Wolałbym zobaczyć Korbowa z Gołowkinem,niż Quillinem.Jeszcze chętniej bym obejrzał walkę na szczycie średniej Gołowkin-Quillin.
 Autor komentarza: clyde22
Data: 07-08-2014 22:58:30 
@Stasio Kolasa

Na walkę Gienka z Quillinem nie ma co liczyć,chociaż to od dłuższego czasu najciekawszy w średniej przeciwnik, natomiast gdyby Korobow wyrwał WBO, to jego unifikacja z Golowkinem byłaby bardzo łatwa do sfinalizowania przez HBO i Aruma. Dziadek Bob będzie próbował tu sprawić psikusa Haymonowemu Pete'owi.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.