Archiwum wiadomości z dnia: 2021-02-07

 


WASILEWSKI: EDDIE HEARN OKAZAŁ SIĘ GENIUSZEM

Środowisko bokserskie jest w dużej mierze podzielone, sympatie odchodzą na bok, częściej liczą się interesy, ale czasem przychodzi taki moment, że jeden promotor chwali drugiego. Tak jest w przypadku Eddiego Hearna, którego działalność w boksie w samych superlatywach ocenił dziś Andrzej Wasilewski.

DAVID MORRELL vs JOHN RYDER W MAJU LUB CZERWCU W USA

Pisaliśmy już o nakazanej w styczniu przez federację walce mistrza świata WBA Regular wagi super średniej - Kubańczyka Davida Morrella (4-0, 3 KO) - z obowiązkowym pretendentem, Brytyjczykiem Johnem Ryderem (29-5, 16 KO). Obecnie trwają negocjacje między obozami i wygląda na to, że ten bardzo ciekawy pojedynek zobaczymy w maju lub w czerwcu w USA.


CZERNINA: POLSKIE PISANIE O BOKSIE (PREMIERA OKŁADKI)

Dzień premiery książki 'Polskie pisanie o boksie' nadciąga jak sierp na schaby Henia Średnickiego. Nieubłaganie. Dziś przed Wami okładka, za tydzień zostaną prawdopodobnie ogłoszone data startu przedsprzedaży i data premiery oraz szczegóły dystrybucji. Vielleicht kehrt von uns keiner mehr zuruck ins Heimatland.


EWA BRODNICKA: CHCĘ WRÓCIĆ NA SZCZYT BOKSU ZAWODOWEGO

- Byłam na samym szczycie i chcę ponownie zdobyć mistrzostwo świata w boksie zawodowym - powiedziała Ewa Brodnicka (19-1, 2 KO), do której w latach 2018-2020 należał pas prestiżowej federacji WBO w wadze superpiórkowej. Kolejną walkę stoczy 13 marca na gali Tymex Boxing Night 16 w Dzierżoniowie. To będzie pierwszy występ Brodnickiej od porażki na koniec października z Amerykanką Mikaelą Mayer (14-0, 5 KO), która odebrała jej trofeum World Boxing Organization.