Archiwum wiadomości z dnia: 2020-10-03

 IGOR JAKUBOWSKI PO PIERWSZEJ WYGRANEJ W TURNIEJU KATEGORII CRUISER

Igor Jakubowski (2-0, 1 KO) udanie i efektownie rozpoczął swój udział w specjalnym turnieju wagi junior ciężkiej z nagrodą główną 50 tysięcy dolarów. Olimpijczyk z Rio brutalnie obszedł się ze zbierającym dopiero pierwsze szlify Pawłem Nowaczyńskim. Po zejściu z ringu porozmawialiśmy z Jakubowskim o dalszych planach i ambicjach sportowych - zapraszamy!OFICJALNIE: DEVIN HANEY vs YURIORKIS GAMBOA 7 LISTOPADA

Pisaliśmy dzisiaj o walce Filipa Hrgovicia, która czeka nas 7 listopada. Dojdzie do niej na gali DAZN w Hollywood, której walką wieczoru będzie starcie Devin Haney (24-0, 15 KO) vs Yuriorkis Gamboa (30-3, 18 KO). Na hollywoodzkiej imprezie wystąpi również wicemistrz olimpijski z Pekinu, Chińczyk Zhang Zhilei (21-0, 16 KO), który zmierzy się z innym byłym olimpijczykiem - Devinem Vargasem (22-6, 9 KO).


BELLEW PORÓWNUJE FURY'EGO I USYKA: TO NIEWIARYGODNE

Za niecały miesiąc, 31 października były król wagi cruiser Aleksander Usyk (17-0, 13 KO) zmierzy się z Dereckiem Chisorą (32-9, 23 KO). Jeżeli wygra, będzie się zapewne domagał walki z mistrzem IBF, WBA i WBO wagi ciężkiej Anthonym Joshuą, ale możliwe, że wyzwie również na pojedynek mistrza WBC Tysona Fury'ego (30-0-1, 21 KO). Umiejętności Ukraińca i Brytyjczyka porównał tymczasem były mistrz świata Tony Bellew.

KAMIL SZEREMETA O GOŁOWKINIE: DOSTAŁEM SZANSĘ I MUSZĘ JĄ WYKORZYSTAĆ!

- Nie interesuje mnie fakt, że prawie nikt na mnie nie stawia. Najważniejsze, że ja w siebie wierzę i chcę sprawić wielką niespodziankę - mówi Kamil Szeremeta (21-0, 5 KO), który za siedem tygodni ma wyjść do walki z żyjącą legendą wagi średniej i panującym mistrzem świata federacji IBF, Giennadijem Gołowkinem (40-1-1, 35 KO).


WANGEK WYGRYWA PRZED CZASEM I CZEKA NA ESTRADĘ

Wisaksil Wangek (49-5-1, 41 KO) po porażce z Juanem Francisco Estradą ponad rok zbierał się w sobie. Ale gdy już w końcu wrócił, narzucił spore tempo. Czasu zresztą nie zostało mu dużo, bo wkrótce będzie obchodził 34. urodziny, co w tych najlżejszych kategoriach jest już wiekiem przedemerytalnym.


KRZYSZTOF GŁOWACKI: BĘDĘ TRZYKROTNYM MISTRZEM ŚWIATA!

- Zobaczymy jak Okolie zachowa się, gdy przyjmie mocny cios. Będę trzykrotnym mistrzem świata - mówi Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który wciąż czeka na podpisanie kontraktu na walkę z Lawrence'em Okolie (14-0, 11 KO). Teoretycznie panowie mają zaboksować o wakujący pas federacji WBO wagi junior ciężkiej 12 grudnia, ale... No właśnie. O treningach, mocnym rywalu, lecz również niedopowiedzeniach i braku podpisu na kontrakcie - o tym wszystkim porozmawialiśmy z 'Główką'. Zapraszamy!