OFICJALNIE: DEVIN HANEY vs YURIORKIS GAMBOA 7 LISTOPADA

Redakcja, DAZN

2020-10-03

Pisaliśmy dzisiaj o walce Filipa Hrgovicia, która czeka nas 7 listopada. Dojdzie do niej na gali DAZN w Hollywood, której walką wieczoru będzie starcie Devin Haney (24-0, 15 KO) vs Yuriorkis Gamboa (30-3, 18 KO). Na hollywoodzkiej imprezie wystąpi również wicemistrz olimpijski z Pekinu, Chińczyk Zhang Zhilei (21-0, 16 KO), który zmierzy się z innym byłym olimpijczykiem - Devinem Vargasem (22-6, 9 KO).

ZHILEI Z JOSHUĄ W PEKINIE? TO JEDNA Z OPCJI NA PRZYSZŁOŚĆ >>>

Wracając do pojedynku Gamboa vs Haney - Kubańczyk nie walczył od grudnia zeszłego roku, czyli od starcia z Gervontą Davisem, które przegrał przez TKO w dwunastej rundzie. Nabawił się zresztą wówczas kontuzji ścięgna Achillesa, zdołał jednak wrócić do pełni sprawności. Natomiast Devin Haney ostatnią dotychczas walkę stoczył w listopadzie zesżłego roku, wygrywając wysoko na punkty z Alfredo Santiago.

- Gamoba to niebezpieczny i doświadczony zawodnik. Były mistrz świata, który zranił Terence'a Crawforda, a także pokonał Orlando Salido, pogromcę Wasyla Łomaczenki. Wreszcie mam kogoś, kto będzie dla mnie wyzwaniem. Chcę wysłać jasny komunikat, pokazać światu, kto jest najlepszym zawodnikiem na świecie. Mój głód sukcesu jest większy niż większy niż głód kogokolwiek innego - powiedział Amerykanin.