MAIRIS BRIEDIS: TRZYMAM KCIUKI ZA KRZYSZTOFA GŁOWACKIEGO

Mairis Briedis (27-1, 19 KO) zdetronizował tydzień temu w finale turnieju WBSS w wadze cruiser mistrza świata IBF Yuniela Dorticosa. Przed konfrontacją w Monachium Łotysz dał znać, że jest gotów dać rewanż Krzysztofowi Głowackiemu (31-2, 19 KO). Teraz potwierdza swoją deklarację.

Przypomnijmy, że Dorticos zdobył tytuł IBF nokautując w Rydze Andrew Tabitiego podczas zeszłorocznej gali półfinałowej, którą polscy kibice na zawsze będą już pamiętać ze względu na pojedynek Głowackiego z Briedisem o tytuł WBO. Po wypełnionej błędami sędziego i faulami czerwcowej konfrontacji i intensywnych, wielomiesięcznych staraniach strony polskiej, władze federacji WBO nakazały rewanż, ale Łotysz zwakował pas. Głowacki zmierzy się w walce o niego z Lawrence'em Okolie, ta konfrontacja planowana jest na 12 grudnia.

- Krzysiek Głowacki, przed którym niedługo bardzo ważny pojedynek, życzył mi szczęścia, abym wygrał finał, żeby później móc spotkać się ze mną. Tak samo ja mu życzę, żeby wygrał ten pojedynek w grudniu i żebyśmy później mogli stanąć oko w oko jeszcze raz i dać wspaniałe przedstawienie, czy to w Polsce czy na Łotwie. Stworzyć prawdziwe święto boksu - powiedział Briedis w rozmowie z Sebastianem Szczęsnym z TVP Sport.

- Będę jeszcze boksował (...) Może z polskimi rywalami? Przed polską publicznością, żeby pogroziła mi palcem, albo pochwaliła? Zobaczymy jak będzie. Polacy mnie znają co mnie bardzo cieszy. Zobaczymy jak zaboksuje Głowacki. Między nami, jak wszyscy mówią, sprawa jeszcze nie jest załatwiona, więc skończmy ją. Żeby wszystko było dobrze, po dżentelmeńsku. Bez niedozwolonych ciosów, a wyłącznie z pięknym boksem - dodał Łotysz.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Marduk
Data: 03-10-2020 13:14:47 
Na Łotwie nie ma sensu podejmować Briedisa. Najlepiej na jakiejś neutralnej ziemi, ale to chyba niemożliwe.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 03-10-2020 13:39:13 
"po dzentelmensku" hahah
 Autor komentarza: piotr
Data: 03-10-2020 13:47:08 
Bądżmy uczciwi. Czy na galach Wasilewskiego kiedykolwiek zdyskwalifikowano swojaka za faulowanie?
Pamiętam jak Kołodziej walił w tył głowy przeciwnika zaplątanego w liny! Nie możemy mówić o tym, że sędziowanie u Wasileskiego była fair.
 Autor komentarza: piotr
Data: 03-10-2020 14:02:38 
było fair*
 Autor komentarza: PitersonJ
Data: 03-10-2020 14:13:57 
Z tym że walka na Łotwie już była, neutralny teren to jakaś bajka, najlepszym rozwiązaniem jest chyba Polska tak byłoby fair, ale my to możemy sobie pogadać.
Uczciwe sędziowanie to też bajka. Tyle wałów się dzieje w boksie zawodowym, że człowiekowi się nie raz odechciewa oglądać, żeby się lepiej już nie denerwować..
Boks jest brudny a briedis i jego ekipa się tam świetnie odnajdują. Marzę żeby Głowacki w rewanżu spuścił mu ostry wpierdol za tą pierwszą walkę. Nieważne w jakim kraju.
 Autor komentarza: Ygnac
Data: 03-10-2020 15:14:37 
Jaki ten Briedis szlachetny...
 Autor komentarza: sekundant
Data: 03-10-2020 17:20:10 
Niestety w rewanżu Krzysio zostanie zgwałcony ponownie. O ile do rewanżu dojdzie, bo wkrótce zostanie zgwałcony przez Okolie. Pora zacząć myśleć o odcinaniu kuponów jako trener personalny. Z jedna sesja do CKMu z maniurką i też parę złotych wpadnie. Bo jako ekspert do studia to raczej od święta. Chociaż jak Sosnowski ze swoją dykcją ma angaż...
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-10-2020 17:27:34 
Krzysztof dobrze się prezentował do czasu zderzenia z łokciem, ale to jakby wypadł w rewanżu jest tajemnicą Wiele nam powie walka z Okolie,na chwilę obecną po tym co pokazał Briedis to on byłby faworytem, ale...no właśnie i tu się pojawia znak zapytania, a zarazem pytanie.Na co dzisiaj stać Głowackiego?
 Autor komentarza: nonitek
Data: 03-10-2020 17:34:07 
@puncher48

Na pewno nie na równą walkę z czołówką. Myślę, że już Okolie go wyjaśni
 Autor komentarza: sekundant
Data: 03-10-2020 17:40:18 
Sam fakt że go holują do walk o najwyższą kasę i nie biorą nic na zrzucenie rdzy, świadczy o tym, że to budowla z kart, która może się rozlecieć na byle leszczu. Przypominam, że Krzysio nie boksuje już prawie 1.5 roku.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 03-10-2020 17:42:35 
A ja powiem to co powiedział Tyson o tej walce, tylko powiem to bardziej dosadnie, Briedis dostał takiego cepa w tył głowy że to wołało o pomste do nieba, sekunde później we wq.r.w.ieniu oddał łokciem i to tyle, nawet lubie Głowackiego i w ewenetualnym rewanżu będę mu kibicował ale to on wtedy zaczął
 Autor komentarza: Galed12
Data: 03-10-2020 17:42:55 
Powinni zrobić na nautralnym terenie a nie w żadnej Polsce czy Łotwie bo w obu krajach będzie faworyzowanie jednego lub drugiego.
Fajnie jakby Briedis dotrzymał słowa i po wygranej Głowackiego z Okolie od razu dał mu rewanż.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-10-2020 20:30:37 
Najlepsza wersja Głowackiego nie wygra z Briedisem. Główka nie boksuje i nie kalkuluje tylko idzie w bójkę a to styl dobry na kogoś kto boksuje w ten sam sposób, np. Hukić. Briedis potrafi to i to, do tego dochodzi cwaniactwo ringowe, ma więcej pary w rękawicach i chyba lepszą szczękę.
Całym sercem z Główką ale z Briedisem bez szans.
 Autor komentarza: Tharivol
Data: 03-10-2020 21:18:44 
Mimo wszystko wierzę w Główkę... Już jednego faularza ma na koncie i też go skreślaliśmy.
 Autor komentarza: BlackDog
Data: 03-10-2020 21:32:54 
KalarCz

Idealne podsumowanie całego tematu. Polscy kibice są fanatyczni i często ślepo zapatrzeni w jednym kierunku i tyle. Mało kto pamięta że Głowacki to słynący z fauli zawodnik który prawdopodobnie walkę ćwierćfinałową właśnie takim zagraniem (ewidentnym faulem) sobie ustawił.
Trafił z całej siły bezbronnego Własowa zaraz po komendzie STOP czym wyraźnie go naruszył i dzięki czemu narzucił później swój styl walki.

Ale to Polak więc lepiej to szybko zapomnieć na zasadzie "ferwor walki" i tyle.

Prawda jest taka że z Briedisem też zaczął agresywnie i przesadnie podekscytowany walkę i uderzenia w tył głowy zdążył spróbować już wcześniej. W akcji poprzedzającej perfidny (owszem to też rozumiem) faul Łotysza Polak zaatakował całkowicie odwróconego przeciwnika w tył głowy.

Cwaniak trafił po prostu na większego cwaniaka. To całe podsumowanie tej walki. Co do rewanżu stawiam że Briedis rozniósłby ku rozpaczy nienawistnej części kibiców Polaków Głowackiego niezależnie od miejsca walki bo jest po prostu lepszym i mocniejszym pięściarzem z dużo większą inteligencją ringową.
Pokazało to pójście Głowackiego na "bitkę" po łokciu gdzie wkurzony Briedis "przyjął rękawicę" i zmiótł Polaka momentalnie w wymianach.
 Autor komentarza: admiral50
Data: 03-10-2020 22:05:04 
Miło wspominało się walkę z Huckiem do momentu bitki z Radczenko, szczerze wierzyłem, że jeszcze długo będzie zamiatał na tym podwórku ale Briedis mimo tej krzywej akcji utwierdził mnie, że Głowacki ma swoje słabości, jest napoczęty i w ewentualnym rewanżu postawiłbym na KO od Briedisa.
 Autor komentarza: amancik
Data: 03-10-2020 23:59:41 
Wiadomo ze Briedis faworyt ale Krzycha nie ma co skreślać bo to wojownik. Byłby niebezpieczny w wymianach. Byłem w nieszczęsnej Rydze i nieźle wszedl w walke. Pytanie co z Okolie. W sumie trudne pytanie.
 Autor komentarza: Boder
Data: 04-10-2020 09:28:11 
@amancik

Niebezpieczny w wymianach dla Briedisa to mógł być Dorticos, a widzieliśmy jak to się skończyło. Niebezpieczny w wymianach dla Briedisa w tej wadze byłby tylko Gassiev, a Krzysiek to niestety prawie żadne zagrożenie. Briedis nadal jest bardzo niedoceniany, a dla mnie byłby faworytem nawet z Gassievem. Zresztą to jedyny pięściarz który walczył z Usykiem jak równy z równym, co tylko pokazuje gdzie stoi on, a gdzie reszta.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.