KRZYSZTOF GŁOWACKI: BĘDĘ TRZYKROTNYM MISTRZEM ŚWIATA!

- Zobaczymy jak Okolie zachowa się, gdy przyjmie mocny cios. Będę trzykrotnym mistrzem świata - mówi Krzysztof Głowacki (31-2, 19 KO), który wciąż czeka na podpisanie kontraktu na walkę z Lawrence'em Okolie (14-0, 11 KO). Teoretycznie panowie mają zaboksować o wakujący pas federacji WBO wagi junior ciężkiej 12 grudnia, ale... No właśnie. O treningach, mocnym rywalu, lecz również niedopowiedzeniach i braku podpisu na kontrakcie - o tym wszystkim porozmawialiśmy z "Główką". Zapraszamy!

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: nonitek
Data: 03-10-2020 20:07:28 
Okolie go rozpyka
 Autor komentarza: teanshin
Data: 03-10-2020 20:21:43 
Jeśli faktycznie załatwią mu w Stanach odpowiednich sparingpartnerów to może odzyska trochę z tego co stracił przez ten przestój.
Myślę że Głowacki jednak tą walkę przegra, bo nie zdominuje aż tak Okolie a znokautować ten też mu sie raczej nie da. Jest szansa w otwartej wojnie coś tam ulokować, ale nie sądzę żeby Okolie dał sobie narzucić styl walki Głowackiego.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 03-10-2020 20:59:50 
Cieślak jeździł na sparringi do USA, teraz Głowacki. Tymczasem w tej kategorii USA od lat się nie liczy i nie ma szczególnie utalentowanych bokserów (tylko 2 w TOP50 Boxreca), a ewentualne sparringi z pięściarzami HW to nie jest dla cruisera dobry pomysł (o czym kiedyś przekonał się Masternak). Znacznie lepszych sparringpartnerów CW można znaleźć w Polsce.
 Autor komentarza: Clevland
Data: 03-10-2020 23:16:46 
Może w tej kategorii USA się nie liczą ale Okolie jest czarnoskóry, inaczej też boksuje.
Może w USA uda się znaleźć się kogoś, szczególnie z kategorii niżej aby naśladował Okolie.
Kategoria niżej aby poćwiczyć refleks.
Do tego może Krzyśka zaskoczą podobnym style co Okolie.

W Polsce jest od wyboru do koloru, ale Krzysztof pewnie ich zna i oni są z naszej szkoły boksu.
Tu chodzi o kogoś pokroju Cunninghama pod warunkiem że ten będzie walczył raczej na dystans.
 Autor komentarza: amancik
Data: 03-10-2020 23:49:22 
Hunter najlepszy możliwy sparing parter. W pl zawsze by mógł coś z Cieslakiem i Jezewskim
 Autor komentarza: puncher48
Data: 03-10-2020 23:57:35 
Głowacki to wciąż jeden z naszych najlepszych towarów eksportowych, tylko ten długi rozbrat z ringiem to niewątpliwie niepokoi i zmusza do zastanowienia, czy w ten sposób osiągnie pełnie formy w tak istotnej walce.
 Autor komentarza: tapir
Data: 04-10-2020 01:16:56 
Głowacki leci do USA na sparingi tylko dlatego, że trener Lapin leci tam przygotować do walki Szeremetę. W przeciwnym razie zostaliby w Polsce.
 Autor komentarza: Hugo
Data: 04-10-2020 05:46:58 
Właśnie zakończyła się walka roku 2020 Zepeda vs Barańczyk. 7 nokdaunów i nokaut w 5 rundzie !!!
 Autor komentarza: Boder
Data: 04-10-2020 09:17:04 
Głowacki to jest niestety woda na młyn dla Briedisa ale z Okolie może powalczyć.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 04-10-2020 09:47:47 
limit farta Głowackiego został wykorzystane w walkach z Huckiem i Cunninghamem, to jest dobry pięściarz ale poleciał wyżej niż jego możliwości i umiejętności, nie oglądałem za dużo tego Okolie ale myślę że wygra z Głowackim a do rewanzu z Briedisem nigdy nie dojdzie, Głowacki to dobry średniak i tyle
 Autor komentarza: Clevland
Data: 04-10-2020 13:17:43 
@KalarCz

Głowacki może w walce z Huckiem miał farta w kwestii liczenia sędziego ale to co zrobił tuż po knocdownie i późniejszy knockout to bajka.

W walce z Cunninghamem pokazał genialny boks. Akcje w tempo, kontry, wyprzedzenia i wrażenie robi to ile razy miał go na deskach. Moim zdaniem świetny materiał do nauki.

Walka z Usykiem nie była też do jednej... a wiadomo geniuszem jak Usyk.

Okolie to trudne wyzwanie, szczególnie po takim rozbracie.
Ale uważam że Głowacki potrafi wznosić się na szczyty w trudnych walkach.

Oczywiście musi się spodziewać nieczystych zagrań, fauli, i obawiać sędziego który też może przerwać walkę gdy Okolie bardzo mocno przyciśnie.
Jako mańkut szukałbym ciosu na wątrobę po prawym Okolie.
No ale co ja się tam znam, Głowacki w walce z Cunninghamem pokazał co znaczą myczki, okoczko, timing.
 Autor komentarza: KalarCz
Data: 04-10-2020 14:24:03 
Cleveland
w walce z Huckiem równie dobrze Huck mógł wykończyć robote, Krzysiek wtedy pozostałby bohaterem gal w Legionowie i szybko słuch by po nim zaginął, Cunn był już po primie a Głowackiemu idealnie weszły kontry, w obu walkach pomimo że nie jest słabym pięściarzem miał troche szczęścia, z Usykiem... Usyk dopiero wdrapywał się na szczyt i miał sporo szacunku i ostrożności do Głowackiego mimo to chwilami wkładał mu czyściutkie kombinacje na szczęke (nie wiem jak on to wtedy ustał-ale chyba Usyk nie używał dużo siły, tylko sobie pykał) Głowacki jest dobry ale dla mnie to nie jest materiał na dużą gwiazde
 Autor komentarza: awel
Data: 05-10-2020 04:19:36 
Sie uśmiałem hahaha walka z usykiem była właśnie do jednej mordy, kolejne walki głowackiego to już równia pochylam niestety ani walki z okoli ani z bredisem nie ma szans wygrać, zatem Krzysiu nie będziesz mistrzem świata trzy razy a przynajmniej nie teraz
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.