Archiwum wiadomości z dnia: 2020-07-25

 


OŚWIADCZENIE SĘDZIÓW BOKSERSKICH NT. POLSKIEJ UNII BOKSU

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi Polskiej Unii Boksu oświadczamy, że celem nowo powstałej organizacji jest integracja polskiego środowiska sędziów boksu zawodowego. Inicjatywa, w której biorą udział wszyscy polscy arbitrzy ringowi i punktowi, wychodzi naprzeciw wyzwaniom, jakie pojawiały się ostatnio w polskim boksie zawodowym i wymagały właściwej regulacji prawnej.
GRAFKA Z KONTUZJĄ, BEDNAREK WYGRYWA PRZED CZASEM

W oczach Kamila Bednarka podczas wczorajszego oficjalnego ważenia przed galą w Augustowie widać było ogień. Jego dzisiejszy rywal, Bartłomiej Grafka walczył jednak w swojej karierze z wieloma świetnymi pięściarzami i przestraszyć się na pewno nie przestraszył. To była bardzo dobra walka i koncert Bednarka.EFEKTOWNY I BEZSENSOWNY NOKAUT W 7 SEKUND NA GALI DAZN (WIDEO)

Podczas wczorajszej gali Ortiz Jr vs Vargas w kalifornijskim Indio doszło do walki kobiet, która zapisze się w historii, choć niestety trudno oceniać ją pozytywnie. Utalentowana Seniesa Estrada (19-0, 8 KO) zmierzyła się w wadze junior muszej z Mirandą Adkins (5-1, 5 KO), która zastąpiła kontuzjowaną Jacky Calvo i została przez Estradę zmieciona z ringu w siedem sekund. Nokaut był efektowny, ale jaki jest sens takich walk?


BALSKI POWRÓCIŁ, ALE ZAWIÓDŁ - ŚWIETNA POSTAWA KUBISZYNA

Nikt się raczej nie spodziewał cudów ze strony Adama Balskiego (14-0, 8 KO), który dziś w Augustowie wrócił po 18 miesiącach rozbratu z ringami zawodowymi. Andrzej Wasilewski dogadał się kilka dni temu z Mariuszem Grabowskim i Balski spotkał się w walce na dystansie sześciu rund z Mateuszem Kubiszynem (3-4, 2 KO). Zwycięstwo na punkty, rdza u Balskiego jednak jest, a pojedynek bardzo wyrównany.


STĘPIEŃ WYPUNKTOWAŁ MATYJĘ. JAKĄ WALKĘ OGLĄDAŁ SĘDZIA KOZŁOWSKI?

Daniem głównym dzisiejszej gali organizowanej przez grupę Knockout Promotions w Augustowie było rewanżowe starcie pomiędzy Markiem Matyją i Pawłem Stępniem. Faworytem tak jak przed ich pierwszym pojedynkiem był ten drugi, kibice mieli jednak nadzieję, że będzie zdecydowanie więcej emocji niż przed rokiem w Rzeszowie.


ZYŚK WYPUNKTOWAŁ LEVICKISA. SZAŁU NIE BYŁO, ALE KOLEJNA WYGRANA NA KONCIE

Podczas trwającej gali Knockout Boxing Night w Augustowie kolejne zwycięstwo do zawodowego rekordu dopisał Przemysław Zyśk (13-0, 4 KO), który po sześciu rundach pokonał na punkty Ivansa Levickisa (31-35, 19 KO). Jak to walkach Zyśka bywa - mocne tempo, ciosy na dół, momenty nieuwagi, luki w obronie. Szału nie było, aktywność podtrzymana.
CANELO SPIERA SIĘ Z DAZN O PIENIĄDZE, WRZEŚNIOWA WALKA ZAGROŻONA

Dwunastego września miała nas czekać walka jednej z największych gwiazd światowego boksu - Saula Alvareza (53-1-2, 36 KO). Kandydatów na rywala podobno wciąż jest trzech: Callum Smith (27-0, 19 KO), John Ryder (28-5, 16 KO) i Jason Quigley (18-1, 14 KO). Tymczasem wygląda na to, że największym problemem są obecnie pieniądze dla Canelo, który nie zamierza się zgadzać na obniżkę wypłaty w czasie pandemii.