REWANŻ GONZALEZA Z ESTRADĄ PLANOWANY NA PAŹDZIERNIK

Mistrz świata WBA wagi super muszej Roman Gonzalez (49-2, 41 KO) i mistrz WBC Juan Francisco Estrada (40-3, 27 KO) mają stoczyć rewanż w październiku w Ameryce. Tak przynajmniej twierdzi szef grupy Matchroom - Eddie Hearn. Zwycięzca tej walki miałby stanąć przed kolejnym wielkim wyzwaniem...

Przypomnijmy, że do pierwszej walki Gonzalez vs Estrada doszło w listopadzie 2012 roku w wadze junior muszej. ''Chocolatito'' Gonzalez wygrał wtedy na punkty. Od tego czasu zarówno Nikaraguańczyk, jak i Meksykanin stali się legendami. Estrada jest w tej chwili uważany za jednego z najlepszych pięściarzy bez podziału na kategorie (według tzw. rankingów P4P), Gonzalez był niemal na szczycie P4P, ale dwukrotnie przegrał z Wisaksilem Wangekiem (Srisaketem Sorem Rungvisaiem) i musiał się odbudowywać. W swojej ostatniej walce, w lutym tego roku zdobył tytuł, nokautując Khalida Yafaia i pokazując boks światowej klasy, teraz żąda więc miliona dolarów ze rewanż z Estradą, ale wygląda na to, że jego warunki zostaną przynajmniej w części spełnione i hitowy pojedynek się odbędzie.

A z kim ma się zmierzyć zwycięzca październikowej walki Estrada vs Gonzalez? Otóż właśnie ze wspomnianym, tajskim puncherem Wangekiem, niezwykle mocnym i charyzmatycznym zawodnikiem, który w swojej ostatniej walce, w kwietniu zeszłego roku stracił tytuł, przegrywając rewanż z Estradą, którego pokonał większościową decyzją w ich pierwszej walce w 2018 roku.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.