Archiwum wiadomości z dnia: 2019-11-27

 


WILDER O KRÓTKIEJ PRZERWIE MIĘDZY WIELKIMI REWANŻAMI

Mistrz świata WBC wagi ciężkiej, Deontay Wilder (42-0-1, 41 KO) w ostatnią sobotę znokautował Luisa Ortiza, a już 22 lutego zmierzy się w drugim wielkim rewanżu z Tysonem Furym (29-0-1, 20 KO). Ta walka ma zostać oficjalnie ogłoszona przed świętami, tymczasem Amerykanin twierdzi, że dzięki stosunkowo krótkiej przerwie między występami będzie w jeszcze lepszej formie. Natomiast trener Fury'ego, Ben Davison wskazuje na inny aspekt.


CIELEPAŁA WRACA PO NOKAUCIE

Tyson z Malczyc, jak nazywany jest Mistrz Polski Mateusz Cielepała, wraca na ring po ciężkim nokaucie. 14 grudnia w półfinale Turnieju Wagi Ciężkiej spotka się w Kościerzynie z Jakubem Sosińskim, który ma za sobą bardzo dobre sparingi w Anglii.  Sam jestem ciekaw, czy zdołam wrócić silniejszy po bolesnej przegranej z Jackiem Chruślickim  mówi pięściarz walczący o 100 tys. zł i profesjonalny kontrakt z grupą Krystiana Każyszki Rocky Boxing Promotion.


ADAM KOWNACKI O WALKACH Z LUISEM ORTIZEM I MANUELEM CHARREM

Walka z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) o wakujący pas IBF wagi ciężkiej to najlepsza z możliwych opcja dla Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) na pierwszy pojedynek w przyszłym roku. Oprócz wymarzonej walki o pas pojawiły się w ciągu ostatniej doby dwa inne nazwiska możliwych rywali Polaka - Luis Ortiz (31-2, 26 KO) i Manuel Charr (31-4, 17 KO).