ADAM KOWNACKI O WALKACH Z LUISEM ORTIZEM I MANUELEM CHARREM

Redakcja, Boxing Insider + Sport.pl

2019-11-27

Walka z Kubratem Pulewem (28-1, 14 KO) o wakujący pas IBF wagi ciężkiej to najlepsza z możliwych opcja dla Adama Kownackiego (20-0, 15 KO) na pierwszy pojedynek w przyszłym roku. Oprócz wymarzonej walki o pas pojawiły się w ciągu ostatniej doby dwa inne nazwiska możliwych rywali Polaka - Luis Ortiz (31-2, 26 KO) i Manuel Charr (31-4, 17 KO).

ADAM KOWNACKI O MISTRZOWSKIEJ WALCE Z KUBRATEM PULEWEM >>>

Artykuł na portalu Boxing Insider wskazuje Adama Kownackiego jako jednego z najlepszych możliwych rywali dla pokonanego w ostatnią sobotę Luisa Ortiza, który poległ przez nokaut w walce o tytuł WBC z Deontayem Wilderem. Spekulacje amerykańskich dziennikarzy szybko obiegły media społecznościowe i spowodowały lawinę plotek. Kownacki ich nie dementuje, wskazuję natomiast również na trzecią opcję - pojedynek z regularnym mistrzem WBA.

- Nie boję się Ortiza i myślę, że bym z nim wygrał (...) Z kim się bił Wilder czy Joshua przed swoimi pierwszymi walkami mistrzowskimi? Mieli łatwiejszą drogę. Poza tym opcja pojedynku z Ortizem jest jednak mało prawdopodobna, bo dopiero co walczył (...) Być może zawalczę z Kubratem Pulewem o wakujący pas mistrza świata IBF (...) Pojawiła się też trzecia opcja. Może zmierzę się z regularnym mistrzem świata WBA Manuelem Charrem - powiedział ''Babyface'' w rozmowie z Antonim Partumem ze Sport.pl.