DOBRE WIEŚCI O STANIE ZDROWIA MAGOMEDA ABDUSALAMOWA

Sześć lat temu Magomed Abdusalamow doznał poważnych uszkodzeń mógu w przegranej walce wagi ciężkiej z Mike'em Perezem i choć zdołał przeżyć, został sparaliżowany. Teraz jego rodzina żyje nadzieją, że stan Rosjanina się poprawi. Pojawiły się pierwsze tego symptomy.

Przypomnijmy, że po odbytej w Nowym Jorku walce doszło do skandalicznych zaniedbań, cierpiącemu na bóle i zawroty głowy nie udzielono odpowiedniej pomocy, a do szpitala zawieźli go członkowie rodziny. Przez kilka tygodni pięściarz utrzymywany był w śpiączce farmakologicznej i nie dawano mu wielkich szans na przeżycie, ale ''Mago'' został ostatecznie wybudzony i znalazł się na wózku inwalidzkim. Jego słów nie dało się zrozumieć, a prawa strona ciała była kompletnie sparaliżowana. Koszty leczenia przez cztery lata pokrywał rosyjski promotor Andriej Riabiński, aż w końcu rodzinie Abdusalamowa przyznano odszkodowanie w wysokości 22 milionów dolarów. To pozwoliło na dalszą, niezwykle kosztowną i skomplikowaną rehabilitację o jeszcze większym niż wcześniej stopniu intensywności. Daje ona wymierne efekty.

''Mago'' mówi już pełnymi, zrozumiałymi zdaniami, okazuje emocje (m.in. całując żonę i dotykając jej ręki) i wdaje się w rozmowy z rodziną, na przykład prosi córki, by nie zapominały o ciepłym ubraniu, gdy wychodzą na dwór. Rehabilitacja polegająca na codziennych wizytach specjalistów i żmudnych ćwiczeniach (a także na szeregu regularnych zabiegów) jest wciąż modyfikowana, by dostarczać organizmowi coraz to nowych bodźców. Abdusalamow jest już nawet w stanie uderzać w worek lewą ręką, co wprowadza go w doskonały nastrój. ''Żyję dla mojej rodziny i kocham wizyty w sali treningowej'': oto słowa wojownika, który uszedł śmierci i heroicznie walczy z pomocą najbliższych o powrót do normalności.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Callisto
Data: 27-11-2019 18:21:01 
Wow, gratulacje, super pozytywna wiadomość!
 Autor komentarza: bloki1984
Data: 27-11-2019 19:32:37 
Dużo zdrowia i jeszcze więcej siły!!!!!
 Autor komentarza: mirage
Data: 27-11-2019 21:40:36 
Zdrowia Bohaterze !!!
 Autor komentarza: mirage
Data: 27-11-2019 21:43:03 
Piękna żona i cudne córki. Warto żyć !
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 27-11-2019 22:39:28 
tak kobieta to anioł...ile by nie dzwignelo
 Autor komentarza: tyler
Data: 28-11-2019 01:02:06 
Super news.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.