OFICJALNIE: WACH vs WHYTE 7 GRUDNIA NA GALI JOSHUA vs RUIZ JR II

Redakcja, Matchroom

2019-11-27

Walka, o której pisaliśmy wczoraj - Dillian Whyte (26-1, 18 KO) kontra Mariusz Wach (35-5, 19 KO) - została dziś oficjalnie ogłoszona. Polak skrzyżuje rękawice z Brytyjczykiem 7 grudnia, podczas gali Anthony Joshua vs Andy Ruiz Jr II w Arabii Saudyjskiej.

Starcie Whyte vs Wach znajdzie się w telewizyjnej karcie walk, obok wielkiej walki wieczoru i innych bardzo ciekawych pojedynków królewskiej dywizji: Aleksander Powietkin vs Michael Hunter i Filip Hrgović vs Eric Molina. Galę pokaże w Polsce TVP Sport.

Polski ''Wiking'' przyznał, że ofertę walki otrzymał w ostatni piątek i przystąpi do niej bez obozu przygotowawczego. Przypomnijmy, że Polak walczył w tym roku trzykrotnie - najpierw przegrał przed czasem z Martinem Bakole podczas kwietniowej gali w Katowicach (była to trzecia porażka Wacha z rzędu), a następnie ''odbudował się'' we wrześniu i październiku zwycięstwami nad słabiutkimi rywalami.

Na koniec dodajmy, że sprawa dopingu wykrytego w organizmie Dilliana Whyte'a przed lipcową, wygraną walką z Oscarem Rivasem nie została do końca wyjaśniona. Brytyjczyk nadal nie oczyścił się z zarzutów, a jego status obowiązkowego pretendenta do pasa WBC jest obecnie zawieszony.