Archiwum wiadomości z dnia: 2019-11-06

 Z KLATKI NA RING - TARABASZ vs KULIG

- Zawiesiłem karierę w MMA, bo chcę skoncentrować się na boksie, w którym mam rachunki do wyrównania  mówi Damian 'Kazuba' Tarabasz przed walką z Przemysławem Kuligiem na organizowanej 30 listopada przez Tomasza Babilońskiego gali Babilon Promotion w Raszynie.


JEŻEWSKI: W PRZYSZŁYM ROKU CZEKAJĄ MNIE DUŻE WALKI

Nikodem Jeżewski (17-0-1, 9 KO) zamknie swój bokserski rok 2019 14 grudnia w Kościerzynie. Rywalem Polaka na gali Rocky Boxing Night będzie Tamas Lodi (20-12-2, 17 KO). W rozmowie z BOKSER.ORG Jeżewski wyraził przekonanie, że w przyszłym roku czekają go duże walki tak na rynku polskim, jak i na ringach zagranicznych.

BREAZEALE DO KOWNACKIEGO: DAJMY KIBICOM PRAWDZIWĄ WOJNĘ

Najlepszy obecnie polski bokser wagi ciężkiej, Adam Kownacki (20-0, 15 KO) ma wrócić do ringu na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Polak znajduje się wysoko w rankingach wszystkich federacji (czwarte miejsce w WBC, trzecie w WBA i IBF oraz piąte w WBO) i teoretycznie jest blisko pojedynku o mistrzostwo świata. Tymczasem chęć walki z Adamem znów zgłasza dwukrotny pretendent do tytułu - Dominic Breazeale (20-2, 18 KO).
KILKA SZANS NA PAS DLA GŁOWACKIEGO: MOŻLIWA NAWET WALKA Z CANELO?

Coraz więcej możliwości otwiera się przed Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) po decyzji federacji WBO, o której pisaliśmy niedawno. Dziś już oficjalnie - po kilku miesiącach starań polskiego obozu - nakazano mistrzowi świata WBO wagi cruiser Mairisowi Briedisowi (26-1, 19 KO) stoczenie w kolejnej walce obowiązkowej obrony z Polakiem.
DEONTAY WILDER: NIE CHCĘ PASA FRANCHISE, SŁUCHAM SWOJEGO SERCA

Federacja WBC wprowadziła niedawno tytuł Franchise Champion, którym zostali obdarowani Saul Alvarez (do rangi mistrza świata wagi średniej podniesiono Jermalla Charlo) i Wasyl Łomaczenko (do rangi mistrza świata wagi lekkiej podniesiono Devina Haneya). Kolejne dziwaczne pomysły federacji nie podobają się m.in. mistrzowi świata WBC wagi ciężkiej, Deontayowi Wilderowi (41-0-1, 40 KO).


HARRISON: RUIZ BĘDZIE JESZCZE TRUDNIEJSZY, ALE JOSHUA MOŻE TO WYGRAĆ

Audley Harrison sięgnął po złoty medal igrzysk olimpijskich w Sydney (2000) w wadze super ciężkiej, lecz w gronie zawodowców nigdy nie spełnił pokładanych w nim nadziei. Największym sukcesem był pas mistrza Europy. Inny mistrz olimpijski - Anthony Joshua (22-1, 21 KO), pozbierał aż trzy tytuły mistrzowskie, lecz stracił je w konfrontacji z Andym Ruizem Jr (33-1, 22 KO). Co musi zrobić, by je odzyskać? Zapytano o to samego Harrisona.