KILKA SZANS NA PAS DLA GŁOWACKIEGO: MOŻLIWA NAWET WALKA Z CANELO?

Coraz więcej możliwości otwiera się przed Krzysztofem Głowackim (31-2, 19 KO) po decyzji federacji WBO, o której pisaliśmy niedawno. Dziś już oficjalnie - po kilku miesiącach starań polskiego obozu - nakazano mistrzowi świata WBO wagi cruiser Mairisowi Briedisowi (26-1, 19 KO) stoczenie w kolejnej walce obowiązkowej obrony z Polakiem.

KRZYSZTOF GŁOWACKI: SERWIS SPECJALNY >>>

Federacja daje obozom ww. pięściarzy 15 dni na osiągnięcie porozumienia w sprawie organizacji walki rewanżowej. Jeśli porozumienie nie zostanie osiągnięte, WBO wyznaczy datę przetargu, który ma wyłonić organizatora pojedynku.

Wygląda jednak na to, że Briedis (zwycięzca kontrowersyjnej, czerwcowej walki z Głowackim, podczas której sędzia stracił kontrolę i pozwolił w ringu na chaos przeplatany faulami, przede wszystkim ze strony Łotysza) może zwakować tytuł i stanąć do walki w finale turnieju WBSS z mistrzem IBF Yunielem Dorticosem (24-1, 22 KO). Udział w finałowej gali zapewniło Briedisowi oczywiście półfinałowe zwycięstwo z ''Główką''. Z kim może się zmierzyć obowiązkowy pretendent (czyli Polak) jeżeli Łotysz zwakuje pas?

W ostatnich dniach mówi się (taką informację podała TVP Sport) o możliwej walce Głowackiego ze znajdującym się w tej chwili na drugim miejscu rankingu WBO 49-letnim Firatem Arslanem (47-8-3, 32 KO), który nie przegrał od ponad pięciu lat. Niemiec o tureckich korzeniach nie walczył wprawdzie w tym okresie z nikim znaczącym, ale zdołał wspiąć się jak widać bardzo wysoko w drabince rankingowej.

Można również spekulować na temat mniej prawdopodobnych scenariuszy, których nie należy mimo wszystko wykluczać. Tym najbardziej działającym na wyobraźnię kibiców jest walka ''Główki'' z pełnoprawnym mistrzem świata trzech kategorii Saulem Alvarezem (53-1-2, 36 KO), który posiada w tej chwili m.in. tytuł WBO w wadze półciężkiej. Jeśli zdecyduje się na skok do wagi cruiser (nie wykluczył takiej możliwości) otrzyma z uwagi na przepisy federacji prawo do walki o pas. W tej sytuacji Canelo musiałby się zmierzyć z Głowackim.

Przypomnijmy na koniec, że do walki o wakujący tytuł mistrzowski WBC wyznaczono w październiku dwóch najwyżej notowanych zawodników - Ilungę Makabu (26-2, 24 KO) i Głowackiego. Z szansy starcia o pas WBC skorzysta natomiast raczej Krzysztof Włodarczyk (57-4-1, 39 KO) - numer pięć rankingu - na to przynajmniej wskazują wypowiedzi promotora Głowackiego i Włodarczyka, Andrzeja Wasilewskiego.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-11-2019 22:23:34 
Chciałbym aby Głowacki oddał pięknym za nadobne faularzowi Briedisowi.

Później można sprzedawać pas Canelo, za jakieś $5mln i pewnie drugie tyle pod stołem.

Dla mnie Canelo szykuje się na Ruiza jr.
Najpierw jakiś remis później rewanż... i cały Meksyk kupi PPV...
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 07-11-2019 01:10:47 
Walka z Canelo to byłoby coś wspaniałego, kapitalna wypłata i piękna szansa na ubicie rudego. Patrząc na uniki, jakie prezentował z Kowaliowem, Głowacki miałby bardzo, bardzo trudne zadanie, a Canelo szansę na KO.

Natomiast walka z Arslanem, która najprawdopodobniej się odbędzie w tej sytuacji... to można nazwać tylko biciem staruszka. Trochę słaby sposób uzyskania pasa, ale OK, ważny efekt.
 Autor komentarza: fanamator
Data: 07-11-2019 01:42:04 
Cleveland właśnie rozmawiałem z Canelo i mówi że pod stołem więcej jak 4M nie da i płatne w 8 ratach czy mógłbyś się skontaktować z Glowackim i zapytać czy się zgodzi? W nagrodę za pomoc w negocjacjach Canelo załatwi ci używane majtki od GGG. Mamy deal?
 Autor komentarza: SiemionX
Data: 07-11-2019 08:57:54 
Niech Głowacki zawalczy z Briedisem, tego mu życzę, tyle gadania o tym było, teraz ma do tego okazję, niech to wyjaśni.
 Autor komentarza: deeceWzp
Data: 07-11-2019 13:00:00 
Najpierw niech Głowacki zdobędzie pas WBO potem może walka z Canelo. Ślinka będzie cieknąć jak Krzysiek pierd... 5 ml dolarów za taką walkę Diablo zrobi mu pałę na galowo hej.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.