DEONTAY WILDER: NIE CHCĘ PASA FRANCHISE, SŁUCHAM SWOJEGO SERCA

Federacja WBC wprowadziła niedawno tytuł Franchise Champion, którym zostali obdarowani Saul Alvarez (do rangi mistrza świata wagi średniej podniesiono Jermalla Charlo) i Wasyl Łomaczenko (do rangi mistrza świata wagi lekkiej podniesiono Devina Haneya). Kolejne dziwaczne pomysły federacji nie podobają się m.in. mistrzowi świata WBC wagi ciężkiej, Deontayowi Wilderowi (41-0-1, 40 KO).

DEONTAY WILDER: SERWIS SPECJALNY >>>

- Ludzie pytają mnie, co myślę o pasie Franchise. Słyszałem, że pozwala on na zachowanie tytułu mistrzowskiego i jednocześnie usuwa konieczność walki z obowiązkowymi pretendentami. Jeżeli tak jest, to nie chcę takiego pasa. Zawodnicy ciężko pracują, żeby wywalczyć pozycję numeru jeden w rankingu. Dlaczego ktoś miałby zostać koronowany na mistrza, który nie musi bronić pasów w przejrzysty sposób? Uwielbiam walki z pretendentami, jeżeli zabierze się z boksu pewne rzeczy, to straci on swoją charyzmę. Ja po prostu słucham fanów i swojego serca, jeżeli WBC zechce dać tytuł Franchise w wadze ciężkiej komuś innemu, nie będę miał z tym problemu - powiedział ''Bronze Bomber''.

Przypomnijmy, że już 23 listopada w Las Vegas dojdzie do rewanżowej walki Wildera z Luisem Ortizem (31-1, 26 KO). Ich pierwsze starcie w marcu zeszłego roku zakończyło się wygraną Amerykanina przed czasem po dramatycznej walce. Jeżeli Wilder wygra rewanż, w lutym ma się zmierzyć w kolejnym wielkim rewanżu z Tysonem Furym, z którym zremisował w grudniu.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: WielkiBokser
Data: 06-11-2019 20:12:04 
najważniejszy i tak jest LINARNY
 Autor komentarza: MLJ
Data: 06-11-2019 20:13:00 
Kretyński pomysł WBC z tym tytułem. I Bardzo pozytywna podejście Wildera. Brawo.
 Autor komentarza: khorne
Data: 06-11-2019 20:53:10 
rzekł Wilder, którego WBC usilnie chowała przed obowiązkowymi obronami ;)
 Autor komentarza: Ramirez82
Data: 06-11-2019 20:55:39 
Autor komentarza: khorneData: 06-11-2019 20:53:10

rzekł Wilder, którego WBC usilnie chowała przed obowiązkowymi obronami ;)


Dlatego Wilderowi nie podoba się pomysł pasa Franchise - ma takie warunki przy normalnym pasie, inny zupełnie niepotrzebny.
 Autor komentarza: Bongo
Data: 06-11-2019 22:12:48 
Myśli że zachowa pozory
 Autor komentarza: narodowiec
Data: 06-11-2019 22:27:12 
Skoro opinia publiczna nabiera się na te bzdury, tak samo jak ci co tę opinię kreują (dziennikarze), to dlaczego te federacje nie miałyby zarabiać na ogłupianiu ludzi? Jednak ci, łącznie z dziennikarzami dają się ogłupiać.
Gdyby nie uznawano kolejnych pasków w tej samej kategorii i równocześnie 2-3 mistrzów świata, to by tych śmieciowych pasków nie brano na poważnie. Ale te śmieciowe paski są honorowane, również na tym portalu i nazywa się mistrzem świata danej federacji, kogoś kto nie pokonał aktualnego mistrza świata tej samej federacji i kategorii, który jeszcze dodatkowo posiada pas innej federacji, czyli niejako podwójnie potwierdził swoją pozycję.
 Autor komentarza: holy
Data: 07-11-2019 09:17:15 
Pas franchise tyle wart co mój pasek od spodni albo tytuł mistrza linearnego buahahaha smiech na sali.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.