BREAZEALE DO KOWNACKIEGO: DAJMY KIBICOM PRAWDZIWĄ WOJNĘ

Najlepszy obecnie polski bokser wagi ciężkiej, Adam Kownacki (20-0, 15 KO) ma wrócić do ringu na przełomie stycznia i lutego przyszłego roku. Polak znajduje się wysoko w rankingach wszystkich federacji (czwarte miejsce w WBC, trzecie w WBA i IBF oraz piąte w WBO) i teoretycznie jest blisko pojedynku o mistrzostwo świata. Tymczasem chęć walki z Adamem znów zgłasza dwukrotny pretendent do tytułu - Dominic Breazeale (20-2, 18 KO).

KOWNACKI O REWANŻOWYCH WALKACH WILDER-ORTIZ I RUIZ-JOSHUA >>>

- Jak leci "Babyface"? Wygląda na to, że nie masz jeszcze rywala na kolejną walkę. Dwa razy wyzwałem cię na pojedynek, ale najwidoczniej potrzebujesz więcej czasu na przygotowania do walki ze mną. Dajmy kibicom prawdziwą wojnę wagi ciężkiej. Możemy to zrobić w lutym? Zdążysz się przygotować? - stwierdził Amerykanin za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Przypomnijmy, że ostatnia walka Breazeale'a to błyskawiczna, majowa porażka w walce o pas z mistrzem WBC Deontayem Wilderem. Zupełnie inaczej wyglądał ostatni pojedynek Kownackiego - Polak pokonał w sierpniu na punkty Chrisa Arreolę. Kownacki i Arrreola wyprowadzili najwięcej ciosów w historii walk wagi ciężkiej obsługiwanych przez system Compubox - aż 2172.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: teanshin
Data: 06-11-2019 17:40:45 
Ten już niech lepiej się nie zapowiada. Wildera też miał znokautować, a wyszło jak wyszło. Myślę że ten cielak po takim KO będzie łatwy dla Kownasia, ale jemu a drugiej strony taka walka nic nie daje.
 Autor komentarza: Callisto
Data: 06-11-2019 17:56:43 
W sercach prawdziwych, prawilnych, kibiców najlepszym polskim bokserem na zawsze będzie Ajtuj 'Ogreface' Szmulka. Koniec tematu i lecimy z Pumbą zdobywać kolejne ośnieżone tysięczniki.
 Autor komentarza: fanamator
Data: 06-11-2019 18:04:36 
Że niby tata walka kownackiemu nic nie daje? A pieniądze to nic? W takim rozumieniu to tylko walki o tytuł mają sens i nic poza tym.

Breazeale nie pisze że znokautuje Adama tylko że chciałby walki z nim i że dali by świetne widowisko lub że chciałby żeby dali. Czyż nie o to chodzi?
 Autor komentarza: Clevland
Data: 06-11-2019 19:20:06 
Adam może zemścić się za Izu :-)

Dominic może to nie jakiś mega zawodnik ale może przetestować szczękę Adama.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 06-11-2019 20:12:21 
Obawiam się, że nie dojdzie do tej walki, a Kownacki pojedynek stoczy dopiero w czerwcu/lipcu, a przed obozem dobije do 140 kg. Adam powinien podtrzymywać aktywność, przypominać o sobie kibicom. Plan jest chyba jednak taki, żeby czekać na title shota o wakujący pas z Pulewem. Zapewne i z tego nic nie będzie i czeka nas jakiś pojedynek z przeciętniakiem.

Breazeale to fajny, przyzwoity przeciwnik. Jeśli Kownacki przekonująco go pokona, to będzie fajna zaliczka na przyszłość. Zdecydowanie fajny test, trzeba się sprawdzać przed największymi walkami, inaczej trudno się czegoś nauczyć.
 Autor komentarza: astarte
Data: 06-11-2019 20:23:40 
powinien brac walke z brizilem, medialnie dobry zawodnik, przegrac z wilderem przez nokaut to standard. zwlaszcza, jesli jest sie drewniakiem jak dominic.

oczywiscie, walka trudna, wynik nie jest przesadzony, zarobek jak zarobek. ale jesli adam chce byc mistrzem swiata, to juz beda go czekac tylko trudne walki i kolejne wyzwania. lepiej z brizilem niz z nonamem z 3ego ogona.
 Autor komentarza: Kaczor
Data: 06-11-2019 21:52:45 
Moim zdaniem ciekawe zestawienie i gwarancja dobrej walki. Kownacki faworytem, ale tylko jeśli wyjdzie dobrze przygotowany. Potem brać się za Puleva, a w przypadku wygranej liczyć na title shot.
 Autor komentarza: Marduk
Data: 06-11-2019 22:56:23 
Dobre zestawienie. Jak Kownacki wyjdzie taki spasiony i w tak słabej formie jak z Arreolą to przegra.
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 07-11-2019 00:00:35 
dość łatwa walka, spora kasa, wysoki zawodnik
 Autor komentarza: Imperator
Data: 07-11-2019 08:55:23 
Jak szybko ubije Dominica to bedą pisać, że Wilder go skruszył. Jak bedzie sie męczyć z nim Kownaś to napiszą że jest zbyt tłusty. Tak czy siak w rankingu wygrana nic nie da prócz przypomnienia się widzom. A jeśli Dominic ma cos jeszcze w sobie? I wolny Adam zanim pokona Jankesa przyjmie 5 moze 8 jabów ? Wszystko sie odkłada. Potem wyjdzie do Wildera czy Ruiza i ździwi sie jak jego odporność na ciosy poszła w dół. Dla kibica fajna walka, ale dla Adama po wojnie z Arreolą należy sie solidny kelner. Skoro Fury moze to Kownacki nie?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.