Archiwum wiadomości z dnia: 2019-06-11

 FOLKBOKS: ŁOTWA, BRIEDIS, REWOLUCJA

Przedstawiamy Wam kolejną odsłonę cyklu Folboks autorstwa Sławomira Radtke, naszego nowego publicysty. Sławek uwielbia boks prowincjonalny i folkowy, dziś natomiast bierze na warsztat Łotwę i Mairisa Briedisa przed walką z Krzysztofem Głowackim, czyli nieco popularniejszy niż zwykle temat, choć również mieszczący się w ramach bokserskiej egzotyki. Czytajcie, komentujcie, cieszcie się przeróżnymi barwami pięściarstwa.
GRAJCIE I WYGRYWAJCIE Z STS - WALKA FURY vs SCHWARZ

Teoretycznie faworyt jest jeden - Tyson Fury (27-0-1, 19 KO). Ale niepokonany i zdeterminowany Tom Schwarz (24-0, 16 KO) zapowiada podobną niespodziankę do tej, jaką 10 dni temu sprawił Andy Ruiz Jr. Jeśli ktoś postawił wtedy trochę pieniędzy na Ruiza w walce z Anthonym Joshuą, dziś jest bogatym człowiekiem. Równie dużo można zarobić obstawiając ewentualne zwycięstwo Schwarza.


FORBES TOP 100: ALVAREZ, JOSHUA I WILDER NAJWYŻEJ Z BOKSERÓW

Magazyn Forbes opublikował dziś najnowszą edycję listy najlepiej zarabiających sportowców. Pod uwagę brane były zarówno pieniądze zarobione bezpośrednio w ramach rywalizacji sportowej, stałe wypłaty i prowizje, a także kontrakty reklamowe. Na liście znalazło się czterech bokserów, zdecydowanie najwyżej z nich Saul Alvarez, który zajmuje czwarte miejsce (94 miliony dolarów zarobionych w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy).


DAWEJKO: GASIJEW SPORO RYZYKUJE

Eddie Hearn potwierdził wczoraj to, o czym pisaliśmy już wcześniej. Murat Gasijew (26-1, 19 KO) w swoim debiucie w wadze ciężkiej spotka się Joeyem Dawejko (19-7-4, 11 KO). Pojedynek odbędzie się 27 lipca w Arlington w Teksasie podczas gali Ramirez vs Hooker.


JANUSZ PINDERA O SOBOTNIEJ WALCE GŁOWACKI vs BRIEDIS

Już za cztery dni walka Krzysztofa Głowackiego (31-1, 19 KO) z Mairisem Briedisem (25-1, 18 KO) w ramach półfinału turnieju WBSS. Polak będzie po raz pierwszy bronił tytułu mistrza świata federacji WBO, a w stawce będzie jeszcze dodatkowo wakujący tytuł organizacji WBC. I właśnie o tym pojedynku porozmawialiśmy z panem Januszem Pinderą. Zapraszamy!