DAWEJKO: GASIJEW SPORO RYZYKUJE

Eddie Hearn potwierdził wczoraj to, o czym pisaliśmy już wcześniej. Murat Gasijew (26-1, 19 KO) w swoim debiucie w wadze ciężkiej spotka się Joeyem Dawejko (19-7-4, 11 KO). Pojedynek odbędzie się 27 lipca w Arlington w Teksasie podczas gali Ramirez vs Hooker.

Dawejko rozpoczynał karierę zawodową w glorii złotego medalu mistrzostw świata juniorów. Sam Hasim Rahman po wspólnych sparingach przepowiadał mu sukcesy. Dawejko wielkich sukcesów nie osiągnął, ale ostatnio zrobiło się o nim głośno dzięki pogłoskom o rzekomym nokaucie, jaki miał zafundować Anthony'emu Joshui (22-1, 21 KO) na tydzień przed jego walką z Andym Ruizem Jr.

- Zaraz po walce usłyszałem plotki o nokaucie, który Anthony'emu miał zafundować Agit Kabayel. Dzwonili do mnie dziennikarze i pytali o to, a ja im na to, że Kabayela nie było nawet na obozie. Podpytywali więc, kto był, wymieniłem im kilka nazwisk, w tym Dawejki. A potem czytałem, że to jednak Dawejko znokautował Joshuę na sparingu. Rozmawiałem z całą ekipą Anthony'ego i mogę was zapewnić, że on nie był znokautowany. On i Dawejko zrobili wspólnie tylko dwa sparingi - mówi Hearn. Ale Dawejko zyskał niewątpliwie na tych plotkach i dostał ciekawą walkę. Zadanie będzie miał jednak bardzo trudne, bo przecież Gasiew to były zunifikowany mistrz kategorii cruiser. Przegrał dotąd tylko z Aleksandrem Usykiem, w dodatku boksując z nim z poważną kontuzją.

- Chcę po prostu walczyć i potrzebuję dużych walk. Nie boksowałem już od roku. Niby mam tylko dwadzieścia pięć lat i teoretycznie sporo czasu przed sobą, jednak chcę tych największych pojedynków. W wadze ciężkiej czuję się dobrze. Sparował z "ciężkimi" startując jeszcze w kategorii cruiser i to były dla mnie udane sparingi. To dobry moment na zmianę kategorii w moim wykonaniu - mówi Gasijew.

- Gasijew sporo ryzykuje biorąc w swoim debiucie w wadze ciężkiej zawodnika mojego pokroju. Chwała mu za to - skomentował krótko sam Dawejko.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: BOXER
Data: 11-06-2019 09:34:05 
Nic nie ryzykuje.
 Autor komentarza: gluton
Data: 11-06-2019 10:14:39 
Ryzykuje sporo. Dawejko jest technicznym sprytnym bokserem i może być różnie...
 Autor komentarza: herrmefisto
Data: 11-06-2019 10:50:26 
W boksie zawsze może być różnie. Przeciwnik w sam raz jak na przejście do wyższej kategorii wagowej. KO
 Autor komentarza: Raaadziu
Data: 11-06-2019 12:24:18 
Ciekawa walka. Zobaczymy jak silny bedzie Murat w wadze ciężkiej. Ale to jest kawał chłopa i do tego mega dobry techniczny bokser. Ciekawa się tak waga cięzka zrobiła. :D
 Autor komentarza: teanshin
Data: 11-06-2019 16:30:35 
Dawejko to journeyman ze słabymi warunkami jak na HW. Byłby gruby nawet w cruiser. Dla Gassieva dobry wybór, bo to mały ciężki bez jakiś wielkich umiejętności, niemniej to twardziel, ale Gassiev faworytem.
 Autor komentarza: lubieznyzenon
Data: 11-06-2019 20:56:51 
Dawejko jest w porównaniu do Gasijewa mały, gruby i człapie na nogach. Natomiast ma dobre czysto bokserskie umiejętności, to fajny test. Podobnego testu, chociaż z przeciwnikiem z wyższej półki, nie zdał 10 dni temu Joshua.
 Autor komentarza: gerlach
Data: 11-06-2019 23:06:54 
Gasjiew bedzie szybszy, bardziej ruchliwy, pewnie tez troche doladowal sily. Raczej Dawejko zostanie zajechany.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.