Archiwum wiadomości z dnia: 2019-04-17

 


JAMES KIRKLAND SZYKUJE SIĘ DO POWROTU

W pewnym momencie James Kirkland (32-2, 28 KO) był dużą postacią w świecie boksu. Jego toksyczne, ale jakże udane sportowo relacje z trenerką Anne Wolfe miały duży wpływ na jego walki. Często się rozchodzili, ale gdy to ona stała w jego narożniku, od razu James boksował też lepiej. I wygląda na to, że ta dwójka znów będzie z sobą współpracować.


JULIAN WILLIAMS OSTRO I PRZEŚMIECZO O DOPINGOWICZACH

Wpadka dopingowa Jarrella Millera przez walką z Anthonym Joshuą wzbudziła w środowisku bokserskim duże wzburzenie. Jeden z najciekawszych głosów padł z ust zawodnika czołówki wagi junior średniej, Juliana Williamsa (26-1-1, 16 KO), który podszedł do sprawy z czarnym humorem, a zarazem oddał cały jej tragizm.


MILLER STRACI MILIONY DOLARÓW JEŚLI NIE DOJDZIE DO WALKI Z JOSHUĄ

Obiekt Madison Square Garden, który ugości Anthony'ego Joshuę (22-0, 21 KO) 1 czerwca, może pomieścić tego dnia 20 tysięcy biletów. 17 tysięcy już sprzedano, ale wczoraj późnym wieczorem okazało się, że Jarrell Miller 23-0-1, 20 KO) wpadł na wyrywkowej kontroli antydopingowej. Mistrz IBF/WBA/WBO wagi ciężkiej i tak wystąpi tego dnia, tylko jak zadowolić tych kibiców, którzy wykupili już bilety?IWAN DYCZKO: JESTEM GOTOWY DO WALKI Z JOSHUĄ

Po wpadce dopingowej Jarrella Millera wciąż nie wiemy, kto zmierzy się z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO) 1 czerwca w Nowym Jorku. Wśród wielu wymienianych propozycji szczególną uwagę zwraca wyzwanie, jakie wystosował kazachski olbrzym Iwan Dyczko (7-0, 7 KO), który był rywalem Joshuy w półfinale igrzysk w Londynie w 2012 roku.


DĄBROWSKI I SALAMOW W LIMICIE PRZED JUTRZEJSZĄ WALKĄ

Już jutro w stolicy Czeczenii, Groznym, do bardzo trudnej - przynajmniej w teorii - walki stanie Norbert Dąbrowski (22-7-2, 9 KO). Jego rywalem będzie lokalny faworyt, wysoko notowany w światowych rankingach Umar Salamow (23-1, 17 KO). Stawką konfrontacji Polaka z Rosjaninem jest pas WBO International wagi półciężkiej, który znajduje się w posiadaniu Salamowa.
KOWNACKI PÓJDZIE JEDNAK SWOJĄ DROGĄ

- Mam swoje własne plany. Nie ma wystarczająco dużo czasu - ucina wszelkie spekulacje Adam Kownacki (19-0, 15 KO), który wykluczył siebie w roli zastępcy dla Jarrella Millera (23-0-1, 20 KO) w walce z Anthonym Joshuą (22-0, 21 KO). Czasu rzeczywiście pozostało niewiele, gdyż mistrz świata wagi ciężkiej federacji IBF, WBA i WBO ma zaplanowany termin na 1 czerwca.