Archiwum wiadomości z dnia: 2018-09-19

LEMIEUX: TO JUŻ NIE TEN SAM GOŁOWKIN, Z KTÓRYM WALCZYŁEM W 2015 ROKU

David Lemieux (40-4, 33 KO) dostał trzy lata temu baty (TKO 8) od Giennadija Gołowkina (38-1-1, 34 KO). Teraz prawdopodobnie spotka się z Saulem Alvarezem (50-1-2, 34 KO), który w sobotnią noc pokonał Kazacha stosunkiem głosów dwa do remisu. Mimo wszystko kanadyjski puncher wyjdzie do Canelo z wiarą w zwycięstwo, bo, jak przekonuje, to był już zupełnie inny Gołowkin niż ten, z którym mierzył się w 2015 roku.

MURAT GASIJEW WRÓCI NAJSZYBCIEJ ZA PÓŁ ROKU

Murat Gasijew (26-1, 19 KO) przegrał w połowie lipca w finale turnieju World Boxing Super Series z Aleksandrem Usykiem. Już wcześniej borykał się z kontuzją, która podczas walki pogłębiła się. Rosjanin miał się podleczyć i być rezerwowym w drugiej edycji WBSS, lecz jego powrót może się opóźnić.

JOSHUA Z WILDEREM DOPIERO POD KONIEC PRZYSZŁEGO ROKU?

- To Wilder pierwszy zdobył tytuł mistrzowski, spotykał się z każdym, kto rzucił mu rękawicę, więc podział zysków powinien nastąpić w stosunku 50 na 50 - uważa jedyny w historii czterokrotny mistrz wszechwag, znakomity Evander Holyfield. Ale do starcia dwóch mistrzów może dojść dopiero pod koniec roku... 2019.

OPOCZNO WALCZY

Jeszcze trwają zgłoszenia na IV gale o Puchar Burmistrza Opoczna. Startować mogą wszyscy zawodnicy posiadający aktualna licencję PZB. W roli trenera zobaczymy Grzegorza Skrzecza, a baczne oko obserwatora w osobie młodzieżowego Mistrza Świata Damiana Jonaka oceni pojedynki amatorów - juz pod koniec września.