MURAT GASIJEW WRÓCI NAJSZYBCIEJ ZA PÓŁ ROKU

Redakcja, Boxingtalk

2018-09-19

Murat Gasijew (26-1, 19 KO) przegrał w połowie lipca w finale turnieju World Boxing Super Series z Aleksandrem Usykiem. Już wcześniej borykał się z kontuzją, która podczas walki pogłębiła się. Rosjanin miał się podleczyć i być rezerwowym w drugiej edycji WBSS, lecz jego powrót może się opóźnić.

Trener Abel Sanchez poinformował, że jego podopiecznego czeka teraz szereg zabiegów i o szybkim powrocie do poważnego boksu nie ma mowy.

- Murat będzie miał operację na bark, nos i dłoń. Był już kontuzjowany przed walką z Usykiem. Jeśli zabiegi się udadzą, a rehabilitacja będzie przebiegała pomyślnie, za jakieś pół roku może wrócić na salę. Bardzo zależało nam na uczestnictwie w drugiej edycji turnieju, jednak zdrowie jest najważniejsze - powiedział Sanchez.

Obchodzący w przyszłym miesiącu dopiero 25. urodziny Gasijew w 2016 roku zdobył tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF, a potem podczas turnieju dorzucił jeszcze pas organizacji WBA. W ćwierćfinale szybko znokautował (KO 3) lewym hakiem w okolice wątroby naszego Krzyśka Włodarczyka.