MURAT GASIJEW WRÓCI NAJSZYBCIEJ ZA PÓŁ ROKU

Murat Gasijew (26-1, 19 KO) przegrał w połowie lipca w finale turnieju World Boxing Super Series z Aleksandrem Usykiem. Już wcześniej borykał się z kontuzją, która podczas walki pogłębiła się. Rosjanin miał się podleczyć i być rezerwowym w drugiej edycji WBSS, lecz jego powrót może się opóźnić.

Trener Abel Sanchez poinformował, że jego podopiecznego czeka teraz szereg zabiegów i o szybkim powrocie do poważnego boksu nie ma mowy.

- Murat będzie miał operację na bark, nos i dłoń. Był już kontuzjowany przed walką z Usykiem. Jeśli zabiegi się udadzą, a rehabilitacja będzie przebiegała pomyślnie, za jakieś pół roku może wrócić na salę. Bardzo zależało nam na uczestnictwie w drugiej edycji turnieju, jednak zdrowie jest najważniejsze - powiedział Sanchez.

Obchodzący w przyszłym miesiącu dopiero 25. urodziny Gasijew w 2016 roku zdobył tytuł mistrza świata wagi junior ciężkiej federacji IBF, a potem podczas turnieju dorzucił jeszcze pas organizacji WBA. W ćwierćfinale szybko znokautował (KO 3) lewym hakiem w okolice wątroby naszego Krzyśka Włodarczyka.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Vitalij71
Data: 19-09-2018 22:04:26 
Mimo porażki z Usykiem to dalej scisła czołówka wyleczy na pewno prędzej czy później zawalczy o Mistrzostow Świata
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.