Archiwum wiadomości z dnia: 2017-09-09

 

WERWEJKO URATOWAŁ KARIERĘ

Wydawało się, że Sergiej Werwejko (7-1, 5 KO) został rzucony podczas dzisiejszej gali w Radomiu na zbyt głębokie wody, tymczasem Ukrainiec przez cztery rundy naprawdę dobrze radził sobie z rutynowanym Nagym Aguilerą (20-10, 14 KO), ostatecznie zwyciężając go przez techniczny nokaut w czwartej rundzie. Okoliczności samego przerwania pojedynku były jednak dość kontrowersyjne.


FAWORYCI TURNIEJU WBSS OCZAMI TRENERA FIODORA ŁAPINA

Dziś startuje turniej World Boxing Super Series. W limicie kategorii junior ciężkiej faworytem bukmacherów jest boksujący właśnie dziś Aleksander Usyk (12-0, 10 KO), mistrz świata federacji WBO. Ale czy rzeczywiście tak łatwo pójdzie mu w konfrontacji z zawsze groźnym Marco Huckiem (40-4-1, 27 KO)? Jak szanse zawodników ocenia Fiodor Łapin, czyli trener naszego jedynaka w tym turnieju, Krzysztofa Włodarczyka (53-3-1, 37 KO), oraz pierwszego rezerwowego do WBSS, Krzysztofa Głowackiego (27-1, 17 KO)? Trener Łapin oczywiście docenia wielką klasę Usyka, ale nie spodziewa się wcale łatwej przeprawy Ukraińca dziś wieczorem w Berlinie. Zapraszamy!


KTO BYŁ PIERWSZYM MISTRZEM ŚWIATA WAGI CIĘŻKIEJ?

Najczęściej jako pierwszą walkę o mistrzostwo świata w wadze ciężkiej według współczesnych reguł historycy boksu wskazują pojedynek Johna L. Sullivana z Jamesem J. Corbettem (na zdjęciu) z 1892 roku, stoczony w Nowym Orleanie i przegrany przez "Silnego Chłopca z Bostonu" (ringowy pseudonim Sullivana) w 21 rundzie przez nokaut. Tym samym za pierwszego mistrza świata wagi ciężkiej w rękawicach należałoby uznać właśnie "Gentlemana Jima" (ringowy pseudonim Corbetta).
MMŚK: UCZTA W FINAŁACH

O godzinie 18:00 odbędzie się finałowa gala XII Międzynarodowych Mistrzostw Śląska Kobiet. Prawdziwą ucztą będą ostatnie boje z udziałem seniorek, które zapowiadają się doprawdy znakomicie. Te dziesięć walk powinno zaspokoić apetyty nawet wymagających fanów kobiecego boksu. O złote medale powalczą także trzy Polki.
ZMOTYWOWANY SOSNOWSKI: RAZEM ROZGRZEJEMY PUBLIKĘ

To już sześćdziesiąty pojedynek Alberta Sosnowskiego (49-8-2, 30 KO), byłego mistrza Europy wagi ciężkiej i pretendenta do tytułu mistrza świata. Dziś wieczorem zmierzy się z mocno bijącym Łukaszem Różańskim (6-0, 5 KO). - Nie oddam łatwo pola i pokażę mu, że to jeszcze nie jego czas - zapowiada 'Dragon'.


TRYC ZDAŁ KOLEJNY ZAWODOWY TEST

Mateusz Tryc (3-0, 3 KO) w trzecim zawodowym występie po raz trzeci zmierzył się z rodakiem - tym razem naprzeciw niego stanął Remigiusz Wóz (10-2, 5 KO). Choć łatwo nie było, to pięściarz ze stolicy dopisał do rekordu kolejne zwycięstwo.


GRUBE MILIONY ODSZKODOWANIA DLA MAGOMEDA ABDUSALAMOWA!

Minęły blisko cztery lata i rodzina Magomeda Abdusalamowa (18-1, 18 KO) w końcu dopięła swego. Rosyjski niszczyciel wagi ciężkiej, który na skutek wojny z niepokonanym wówczas Mike'em Perezem doznał poważnych obrażeń mózgu i do końca życia będzie sparaliżowany, dostanie olbrzymie odszkodowanie od stanu Nowy Jork za potworne zaniedbania.