Archiwum wiadomości z dnia: 2017-01-31

 WŁADIMIR KLICZKO: CHCĘ DOŁĄCZYĆ DO LEGEND (WIDEO)

- Mam obsesję na punkcie tego, by zdobywając po raz trzeci tytuł mistrza świata wagi ciężkiej dołączyć do takich legend jak Ali, Holyfield czy Lewis - nie ukrywa Władimir Kliczko (64-4, 53 KO), który 29 kwietnia w obecności dziewięćdziesięciu tysięcy kibiców na stadionie Wembley skrzyżuje rękawice z Anthonym Joshuą (18-0, 18 KO). W stawce znajdą się pasy WBA i IBF królewskiej kategorii.LINARES CHĘTNY NA UNIFIKACYJNĄ WALKĘ Z GARCIĄ

Mistrz świata federacji WBA w wadze lekkiej Jorge Linares (41-3, 27 KO) z dużym zainteresowaniem przyglądał się sobotniej walce Mikey'a Garcii (36-0, 30 KO), który w imponującym stylu zrzucił z tronu federacji WBC Dejana Zlaticanina. Wnioski? Wenezuelczyk deklaruje, że chętnie sprawdzi się w ringu ze świeżo upieczonym czempionem.

ARTUR SZPILKA: CZEKAM NA POWRÓT

- Zmarnowałem rok czasu, jestem głodny boksu i nie mogę się już doczekać, kiedy wrócę do ringu - mówi Artur Szpilka (20-2, 15 KO), który wkrótce pojawi się na moment w Polsce, by potem znów wrócić za ocean i rozpocząć kolejne treningi.


PAWEŁ RUMIŃSKI: KIBICE CZEKAJĄ NA NOKAUTY

- Nie chcę by już tytułować mnie "Królem Nokautu". Jeśli rozłożę przed czasem trzech kolejnych rywali, to wtedy pewnie będzie duże zainteresowanie moją osobą i kibice nadadzą mi właściwy przydomek ringowy - mówi Paweł Rumiński (2-0, 2 KO), który w kilkanaście sekund znokautował dwóch pierwszych przeciwników na ringu zawodowym.MICHAŁ GERLECKI: TERAZ ZDROWIE JEST NAJWAŻNIEJSZE

- Podczas ostatniej walki złamałem rękę. Zaraz po pojedynku miałem robiony rezonans magnetyczny, który pierwotnie nic nie wykazał, ból jednak nie ustępował i gdy w listopadzie zdecydowałem się ponowić badanie, wtedy okazało się, że chodziłem cały czas ze złapaną ręką - mówi Michał Gerlecki (13-1, 7 KO), który pauzuje już od maja. Kiedy wróci?


ZEUGE-EKPO 25 MARCA W POCZDAMIE

25 marca podczas gali boksu zawodowego organizowanej przez grupę Sauerland Event w niemieckim Poczdamie do swojej pierwszej obrony tytułu mistrza świata federacji WBA w wadze super średniej przystąpi Tyron Zeuge (19-0-1, 11 KO). Rywalem 24-letniego Niemca będzie obowiązkowy pretendent do tytułu, Isaac Ekpo (31-2, 24 KO).


ARUM CHCE WALKI KOROBOWA Z RAMIREZEM

Gilberto Ramirez (34-0, 24 KO) w kwietniu sięgnął po tytuł mistrza świata wagi super średniej federacji WBO, ale do tej pory go jeszcze nie bronił, borykając się z różnymi problemami zdrowotnymi. Być może wróci 23 kwietnia w Australii podczas gali Pacquiao vs Horn.