Archiwum wiadomości z dnia: 2017-01-15

 


ROCZNICA KRÓTKIEJ WOJNY KRÓLÓW NOKAUTU - FOREMAN vs COONEY

Na ten dzień czekali kibice boksu na całym świecie. Dokładnie dwadzieścia siedem lat temu - 15 stycznia 1990 roku, "Wielka nadzieja białych", czyli Gerry Cooney (28-2, 24 KO), spotkał się z kroczącym od zwycięstwa do zwycięstwa po powrocie ze sportowej emerytury George'em Foremanem (64-2, 60 KO). Obaj słynęli z niesamowitej siły rażenia, nokaut więc wisiał w powietrzu od pierwszej konferencji prasowej.


ZNAKOMITE WIDOWISKO - DeGALE I JACK NA REMIS!

To było kapitalne widowisko. Ale nic dziwnego, skoro naprzeciw siebie stanęli dwaj panujący mistrzowie świata - James DeGale (23-1-1, 14 KO) oraz Badou Jack (20-1-3, 12 KO). Unifikacja wagi super średniej jednak się nie udała, gdyż sędziowie nie zdołali wskazać lepszego z tej dwójki.


WPADKA CHYTROWA

Spora niespodzianka na Brooklynie. W starciu dwóch niepokonanych zawodników klęskę poniósł kreowany przez niektórych na przyszłego mistrza wagi średniej Jewgen Chytrow (14-1, 12 KO).
WOŚP: WYLICYTOWANE RĘKAWICE ADAMA KOWNACKIEGO

Adam Kownacki (15-0, 12 KO) bardzo się spieszył. Rozbił więc Joshuę Tufte'a (19-2, 9 KO) w niespełna sześć minut i pojechał na 25. Finał WOŚP. Jego rękawice z walki - jeszcze z krwią i potem, wylicytowano za ponad tysiąc dolarów ($1120). Tak więc gratulujemy podwójnie - mocnych pięści i dobrego serca. Oby tak dalej.