GERVONTA DAVIS MISTRZEM ŚWIATA - OTO NOWA SIŁA BOKSU?

Na naszych oczach rośnie nowa gwiazda ringów zawodowych? Takie wrażenie sprawia Gervonta Davis (17-0, 16 KO), który właśnie zdobył tytuł mistrza świata federacji IBF w wadze super piórkowej, czy też jak kto woli junior lekkiej.

Wielką przyszłość tego mocno bijącego mańkuta zapowiadał od dawna sam Floyd Mayweather. Teraz jego pupil tylko potwierdził jego słowa. W wielkim stylu pokonał Jose Pedrazę (22-1, 12 KO) i zrzucił go po półtorarocznym panowaniu z tronu International Boxing Federation.

Młody, zaledwie 22-letni Amerykanin, kąsał championa lewym krzyżowym na górę, często bił na korpus i niebezpiecznie strzelał lewym podbródkiem. Po sześciu rundach prowadził na wszystkich kartach 59:55. Koniec nastąpił w siódmej odsłonie. Przestrzelił lewym, ale natychmiast poprawił krótkim prawym sierpowym, odcinając rywala od prądu.

- Wiedziałem, że jeśli tylko zachowa koncentrację przed walką, to zwycięży i zdobędzie tytuł. To może być wielka gwiazda - zachwalał po wszystkim Davisa zadowolony Mayweather Jr.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Scantis
Data: 15-01-2017 05:10:19 
Dziwna walka. Wydawało się, że Pedraza zaczyna się bawić walką po czym nagle inicjatywe przejął Davis.
 Autor komentarza: hayabooza
Data: 15-01-2017 08:15:06 
Tak jak wspominałem kiedyś, bardzo warto przyglądać się zawodnikom takim jak:
Gervonta Davis, Devin Haney (w wieku 17 już sparringi z Porterem!), Shakur Stevenson, Errol Spence Jr, Erikson Lubin, "Monster" Inoue, .
Ci zawodnicy to przyszłe gwiazdy boksu za którymi przemawia skromność, ogromny talent i chęć do pracy.

Ponadto Felix Verdejo, Felix Diaz (z niesluszną porażką), Robert Easter Jr.

Wielcy zawodnicy!!!
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.