Archiwum wiadomości z dnia: 2016-12-22

 


STEVE CUNNINGHAM WRÓCI W LUTYM? CELUJE W TRZECI TYTUŁ

W połowie kwietnia Steve Cunningham (28-8-1, 13 KO) aż czterokrotnie lądował na deskach w konfrontacji z Krzyśkiem Głowackim, a mimo wszystko pozostawił po sobie dobre wrażenie. Pięściarz z Filadelfii od tego czasu pauzował, lecz teraz ostro zasuwa przed powrotem, wstępnie planowanym na luty. Cel? Zdobycie po raz trzeci tytułu mistrza świata kategorii junior ciężkiej.









FIODOR ŁAPIN: WAWRZYKA STAĆ NA SPRAWIENIE NIESPODZIANKI

Oczywiście mało kto daje większe szanse Andrzejowi Wawrzykowi (33-1, 19 KO) w konfrontacji z Deontayem Wilderem (37-0, 36 KO), królem nokautu i panującym mistrzem świata wagi ciężkiej federacji WBC, ale Andrzej na pewno może liczyć na wsparcie swojego zespołu. Trenujący go od lat Fiodor Łapin jest przekonany, że jego podopieczny może sprawić niespodziankę i na zawsze zapisać się w historii boksu zawodowego w naszym kraju.





KAMIL SZEREMETA: PRIORYTETEM WALKA O MISTRZOSTWO EUROPY

- Słyszałem, że mój promotor chciał w lutym doprowadzić do rewanżu z Robertem Talakiem. Szczerze mówiąc to ambitny i wymagający chłopak, ale na ten moment taki pojedynek to dla mnie krok w tył. Priorytetem dla mnie jest teraz walka o mistrzostwo Europy - nie ukrywa Kamil Szeremeta (14-0, 2 KO), który od kilkunastu dni jest oficjalnym pretendentem do pasa EBU wagi średniej.