BRIGGS Z OQUENDO O PAS WBA REGULAR - NASTĘPNY W KOLEJCE USTINOW

Spore zamieszanie zrobiło się wokół pasów federacji WBA w wadze ciężkiej. Tak, pasów, bo ta organizacja rozdaje tytuły na lewo i prawo. Wiemy już, że o wakujący tytuł Kliczko powalczy z Joshuą pod koniec kwietnia, ale co z pasem "regularnym"?

Pierwotnie do takiej walki wyznaczono Shannona Briggsa (60-6-1, 53 KO) oraz Lucasa Browne'a, jednak ten drugi wpadł na kontroli antydopingowej i wszystko odwołano. W myśl nowych postanowień Briggs pozostał w obiegu. Na jego nowego rywala wyznaczono Fresa Oquendo (37-8, 24 KO). To będzie starcie weteranów - rocznika 71. i 73.

Ale to jeszcze nie wszystko. Lepszy z tej dwójki w pierwszej obronie tytułu WBA Regular będzie musiał skonfrontować się z Aleksandrem Ustinowem (33-1, 24 KO), notabene rocznikiem 76.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 22-12-2016 05:19:34 
WBA tym Briggs-Oquendo rywalizuje z Wilder-Wawrzyk by WBC o miano federacji organizującej najbardziej elektryzujące zestawienia:-). Chociaż ten akurat pojedynek (przynajmniej w teorii) nie będzie mismatchem.

Poza tym - to odpowiedni przeciwnik dla Briggsa, The Cannon może wygrać z Oquendo (to jeden z nielicznych zawodników z formalnej "czołówki" będących w zasięgu Shannona) i (oficjalnie) zostać najstarszym po Foremanie mistrzem świata HW. A jeżeli do tego pojedynku nie dojdzie zbyt szybko, Briggs może nawet pobić rekord Big George'a.
 Autor komentarza: TheKudiq
Data: 22-12-2016 06:57:58 
Oquendo wygra.
 Autor komentarza: Piesel
Data: 22-12-2016 08:12:06 
To będzie conajwyzej walka o pretendenta, traktuje to jako walkę o 2 miejsce w rankingu ale ludzie proszę nie nazywajcie tego walki o mistrzostwo... Prawidłowy pas jest na szali w walce WK vs AJ.
 Autor komentarza: rocky86
Data: 22-12-2016 09:00:16 
Pas regularny, to zasadniczo nie powinien być w obiegu, albo inaczej żaden z pasów "Regular" i "Super" nie powinien być w obiegu.

Na chwilę obecną nie ma mistrza świata HW według WBA, co za tym idzie, mistrz świata według WBA nie może być równocześnie mistrzem świata innej federacji, a co za tym idzie pas WBA Super nie ma prawa bytu, gdyż przymiotnik "super" pojawia się gdy mistrz WBA jest jednocześnie mistrzem innej federacji.
To samo tyczy się WBA regular. Nie ma WBA Super, to nie ma WBA Regular, bo WBA Regular pojawia się wtedy, gdy jest w obiegu WBA Super.

Te federacje robią taki gnój z pasami, że później już chyba same nie wiedzą jak się w tym łajnie odnaleźć.
 Autor komentarza: GROiLLORT
Data: 22-12-2016 16:43:06 
rocky86,

to jednak nie do końca tak. Posiadacz WBA - czy to Kliczko, czy AJ będzie mieć też IBF. Więc pojedynek o to WBA Super jest nawet uzasadniony. Gdyby w stawce było "zwykłe" WBA i tak po walce stałoby się "super".
 Autor komentarza: zeitgeist
Data: 22-12-2016 23:40:15 
wygrany to przyszly rywal Wildera ,to ta unifikacja o ktorej mowil
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.