Archiwum wiadomości z dnia: 2016-08-22

 SPENCE JR ZNOKAUTOWAŁ BUNDU

Errol Spence Jr (21-0, 18 KO) w wielkim stylu przejechał się po twardym i cenionym Leonardzie Bundu (33-2-2, 12 KO). Tym samym błyskotliwy Amerykanin nabył prawa oficjalnego pretendenta do tytułu mistrza świata wagi półśredniej federacji IBF.


TRENER USYKA: MOGLIBYŚMY WALCZYĆ Z GŁOWACKIM NAWET JUTRO

- Nasze przygotowania zawsze wyglądają tak samo. Nie ma znaczenia, czy szykujemy się do walki o mistrzostwo świata, czy do łatwego spacerku. Obóz to obóz - mówił po przylocie do Polski James Ali Bashir, pierwszy trener Aleksandra Usyka (9-0, 9 KO), który 17 września zaatakuje Krzysztofa Głowackiego (26-0, 16 KO) i należący do niego tytuł mistrza świata federacji WBO kategorii junior ciężkiej.

KRÓL PRAWEGO SIERPA - CZĘŚĆ 12

Pięściarz Zawiszy przez ring szedł jak burza, choć nie należał przecież do faworytów mistrzostw to finale wagi lekkośredniej już w pierwszej minucie walki trafił prawym sierpowym Czesława Kapałkę, który zapoznał się z deskami ringu - tak kiedyś wyglądały pięściarskie starcia. Zapraszamy do kolejnego odcinka historycznego cyklu Sławomira Ciary.YOKA KONTRA JOYCE - STATYSTYKI CIOSÓW NA KORZYŚĆ PRZEGRANEGO

- Dla mnie zwycięzcą jest Joseph - mówił tuż po finale wagi super ciężkiej Anthony Joshua (17-0, 17 KO), poprzedni mistrz olimpijski, a dziś zawodowy mistrz świata federacji IBF. Swoje pretensje zgłaszał również sam Joseph Joyce (+91kg), który przegrywając niejednogłośnie na punkty z Tonym Yoką musiał zadowolić się srebrem turnieju olimpijskiego w Rio.