REWANŻ TISZCZENKO-LEWIT NA ZAWODOWSTWIE? TEGO CHCE RIABIŃSKI

Olimpijski finał w wadze ciężkiej pomiędzy Jewgienijem Tiszczenką a Wasilijem Lewitem przyniósł wiele kontrowersji, dlatego już pojawił się pomysł, aby doszło do rewanżu - tym razem na ringu zawodowym.

W walce o złoto w Rio de Janeiro Tiszczenko pokonał Lewita na punkty, choć zdaniem obserwatorów to Kazach był wyraźnym zwycięzcą.

- Przyleciałem tu po złoty medal, lecz nie byłem w stanie w pełni zrealizować mojego planu, zabrakło jednego kroku do pierwszego miejsca. Bywa. Jasne, myślałem, że wygrałem, moi trenerzy także, ale widzieliście, co się potem stało - powiedział sam zainteresowany.

Ponowne starcie pomiędzy tymi zawodnikami chętnie zobaczyłby Andriej Riabiński, najpotężniejszy rosyjski promotor, szef grupy Mir Boksa, która reprezentuje m.in. Aleksandra Powietkina i Grigorija Drozda.

- Myślę o tym [walce rewanżowej], w stawce byłaby pokaźna sumka. Można by w ten sposób pozbyć się mieszanych uczuć po pierwszym pojedynku. Tiszczenko byłby dobrym zawodowcem. Skontaktuję się z nim zaraz po tym, jak wróci z Rio, aby ustalić dobre warunki przejścia do grona profesjonalistów. Będzie oczywiście potrzebować czasu, żeby się dostosować, bo jego obecny styl na zawodowstwie by się nie sprawdził. Sądzę jednak, że się uda, a on stanie się czołowym graczem w swojej wadze - oświadczył.

Tiszczenko ma 25 lat, a w dorobku m.in. mistrzostwo świata i Europy, oba wywalczone w 2015 roku. 28-letni Lewit do czasu IO w Rio mógł się poszczycić głownie mistrzostwem Azji wywalczonym w roku 2009.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Krusher
Data: 22-08-2016 14:22:25 
Coś ostatnio były blok wschodni ma problemy z topowymi ciężkimi, poza Saszą żaden nie robi wrażenia. A młodych nie widać...
 Autor komentarza: Mars
Data: 22-08-2016 19:08:31 
I kto to łyknie? Duma państwowa związku sowieckiego przedstawiając jaki Riabiński jest sprawiedliwy? I pewnie część "ograniczonych" tu na stronie dalej wierzy, że sowiet ma dobre intencję? Jak ich przodkowie za PRL-u wierzyli kacapom że ludobójstwo w Katyniu to wina niemców...

Wasilij Lewit z pewnością pokazałby słynny "gest Kozakiewicza" jak nasz rodak uczynił to w 1980 na olimpiadzie w Moskwie, tylko jest mała różnica... On został oszukany przez jury które reprezentuje były związek CCCP łącznie z Riabińskim który ma ich na garnuszku. I nawet jakby to zrobił, to nie miałby możliwości ewakuacji na zachód, raczej czekałyby go ciężkie łagry gdzieś na wschodzie w ramach premii...
 Autor komentarza: marcinm
Data: 23-08-2016 11:42:31 
@Mars, nie przesadzaj. Wałów na rosyjskich ringach wcale nie jest więcej niż w niemczech, uk czy usa a nawet w pl.
 Autor komentarza: starycap
Data: 23-08-2016 12:31:05 
Mars
Tobie się wydaje ,że jesteś mądry jak dwie flądry.A i polityką się podpierasz to jesteś obcykany musi dużo grasz w cymbergaja na żużlu.Poziom berecików z antenką.
 Autor komentarza: Mars
Data: 23-08-2016 13:25:52 
Autor komentarza: marcinmData: 23-08-2016 11:42:31
@Mars, nie przesadzaj. Wałów na rosyjskich ringach wcale nie jest więcej niż w niemczech, uk czy usa a nawet w pl
*
*
Racja!!! każdy walczy i robi co może by wygrał jego zawodnik tak jak napisałeś "w niemczech, uk czy usa a nawet w pl"
Tylko chyba zapomniałeś dodać że mowa o boksie zawodowym.

Nie przypominam sobie by te kraje które wymieniłeś "ingerowały" w decyzję sędziów w boksie olimpijskim... Taka "drobna różnica".
*
*
*
Autor komentarza: starycapData: 23-08-2016 12:31:05
Mars
Tobie się wydaje ,że jesteś mądry jak dwie flądry.A i polityką się podpierasz to jesteś obcykany musi dużo grasz w cymbergaja na żużlu.Poziom berecików z antenką.
*
*
Po pierwsze nie polityką (nie wchodzę w głęboki odór) tylko historią.
*
*
"dużo grasz w cymbergaja na żużlu"
*
*
Nie znam tego określenia, może mi objaśnisz? chętnie posłucham?
*
*
"Poziom berecików z antenką."
*
*
Jak już kogoś obrażasz to przynajmniej byś to uzasadnił, wyjaśnił merytorycznie a nie pisał prostych "określeń"jak niejeden żul z pod budki z piwem.
 Autor komentarza: Jablo
Data: 23-08-2016 14:21:44 
Mars,

starymcapem się nie przejmuj, rzuca się do każdego i ma pretensje o słowa, które są np. cytatami. Do tego psychofan miejscowego trolla internetowego.
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.