JOYCE CZUJE SIĘ POKRZYWDZONY DECYZJĄ SĘDZIÓW

Anglik Joe Joyce twierdzi, że to jemu należało się zwycięstwo w olimpijskim finale w wadze super ciężkiej, w którym zmierzył się z Francuzem Tonym Yoką. Sędziowie niejednogłośnie przyznali zwycięstwo 24-letniemu paryżaninowi.

- Obijałem mu tułów, biłem na głowę, penetrowałem gardę. Może na koniec rundy czymś trafiał, ale to ja wykonywałem większość roboty. Czuję, że to moje ciosy częściej dochodziły celu, biłem z dystansu, a potem też w półdystansie. Będę musiał obejrzeć tę walkę, wtedy będę miał jaśniejszy obraz sytuacji, ale uważam, że zrobiłem dość, by zdobyć złoty medal - powiedział 30-latek.

Joyce istotnie był aktywniejszym pięściarzem, choć wydaje się, że to boksujący bardziej ekonomicznie Yoka był skuteczniejszy, a jego ciosy miały większą wymowę. Jeden z sędziów przyznał Francuzowi wszystkie trzy rundy. Drugi punktował 29:28, a trzeci w takim samym stosunku na korzyść Anglika.

Yoka powiedział po walce, że rywal boksował dokładnie w taki sposób, jakiego się po nim spodziewał. Złoty medal zadedykowł swojemu rodakowi Alexisowi Vastine'owi, brązowemu medaliście olimpijskiemu z Pekinu w wadze lekkopółśredniej, który w marcu 2015 roku zginął w wypadku dwóch helikopterów w Argentynie.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: nonitek
Data: 22-08-2016 11:24:33 
Joyce może i klepał go pchanymi ciosami ale coś robił i trochę tych dołów mu nawsadzał a Yoka jak dla mnie przespał całą walkę, tak jakby był pewny wygranej jeszcze przed nią. To nie było zaangażowanie godne złotego medalu..
 Autor komentarza: DTOsman
Data: 22-08-2016 12:46:56 
Moim zdaniem zbyt łagodnie patrzy się na tańcujących w ringu i zadających mało ciosów w starciach z goścmi co ida do przodu i biją sporo ciosów. Mam wrażenie, że było ustalone kto ma wygrać złoty medal już duzo dużo wczesniej.
 Autor komentarza: Spartacus
Data: 22-08-2016 13:36:24 
Nie dziwię się, walkę wygrał Joyce, zadawał więcej ciosów, gdzie szczególnie te z dołu dochodziły. Francuz głownie się bronił i od czasu do czasu czymś wystrzelił i niekoniecznie trafiał. To za mało na wygraną.
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 22-08-2016 15:59:05 
Joyce wygrał walkę. Yoka cały czas się chował za podwójną gardą. Nawet Joshua się wypowiadał po walce że mistrzem olimpijskim jest Joseph Joyce. Ja ogladalem ta walke i tez widzialem zwyciestwo Jo Joyce'a. Jak mozna wygrac walke jak sie nie zadaje ciosow tylko przyjmuje wszystko na bloki?
 Autor komentarza: PanJanekTygrys
Data: 22-08-2016 16:11:24 
Ogladalem te walke na BBC. Pod ringiem stal Joshua z angielskim komentatorem i ogladali walke z kilku metrow i Joshua tez byl bardzo zdziwiony werdyktem i mowil ze wygrl Joyce.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 22-08-2016 18:14:55 
Kolejny wał?
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.