Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-31

 BOXREC A POLSKA KATEGORIA CRUISER (MAJ 2016)

Po sobotnim zwycięstwie Krzysztofa Włodarczyka (51-3-1, 37 KO) bez większych zmian w komputerowym zestawieniu najlepszych polskich pięściarzy kategorii junior ciężkiej, nazywanej często "polską wagą". Oczywiście numerem jeden - nie tylko w naszym kraju, ale również całym świecie, pozostaje Krzysztof Głowacki (26-0, 16 KO), mistrz świata federacji WBO.


ROACH CHĘTNIE ZOBACZYŁBY CHAVEZA JR Z GOŁOWKINEM

Julio Cesar Chavez Jr (49-2-1, 32 KO) o pięćdziesiąte zwycięstwo pokusi się 16 lipca, choć jeszcze nie wiadomo przeciwko komu. Trenujący go na nowo Freddie Roach chciałby, aby po tym, maksymalnie jeszcze jednym występie, jego podopieczny stanął w ringu z Giennadijem Gołowkinem (35-0, 32 KO), czyli królem wagi średniej.WŁADIMIR KLICZKO: ODPOWIADA MI TA ROLA, ZNOKAUTUJĘ FURY'EGO

- Fakt, że do tego pojedynku po tylu latach znów przystępuję jako pretendent sprawia, że mam dodatkową motywację i czuję się młodszy - mówi Władimir Kliczko (64-4, 53 KO), który 9 lipca w Manchesterze spróbuje zrewanżować się Tysonowi Fury'emu (25-0, 18 KO) za punktową porażkę z końca listopada ubiegłego roku. Tym razem w stawce znajdą się już tylko dwa pasy wagi ciężkiej - WBO i WBA.