Archiwum wiadomości z dnia: 2016-05-23

 


DAVID HAYE ZAROBIŁ KOLEJNĄ BAŃKĘ

David Haye (28-2, 26 KO) po powrocie ze sportowej emerytury zanotował w sobotę drugie ekspresowe zwycięstwo. Niepokonany wcześniej Arnold Gjergjaj (29-1, 21 KO) nie miał nic do powiedzenia i w niecałe pięć minut trzykrotnie padał na matę ringu w Londynie. Promując sam siebie nawet "Hayemaker" potrafi nieźle zarobić nawet na takim starcie.
DUHAUPAS CHCE, BY HAYE SPOTKAŁ SIĘ Z NIM, A NIE BRIGGSEM

Johann Duhaupas (34-3, 21 KO) dzięki wygranej przed czasem nad Robertem Heleniusem wrócił do ścisłej czołówki wagi ciężkiej i szuka teraz swojej szansy na poważne walki za duże pieniądze. Niedawno rzucił rękawicę Deontayowi Wilderowi (36-0, 35 KO), prosząc o rewanż, a teraz zaoferował się innej gwieździe królewskiej kategorii.


ILUNGA MAKABU: ZNOKAUTUJĘ BELLEW

W najbliższą niedzielę na stadionie Goodison Park, gdzie na co dzień grają piłkarze Evertonu, Ilunga Makabu (19-1, 18 KO) spotka się z miejscowym Tonym Bellew (26-2-1, 16 KO) w walce o wakujący tytuł mistrza świata kategorii junior ciężkiej federacji WBC. Pięściarz z Kongo zapowiada, że ściany nie pomogą Anglikowi i zostanie zastopowany na oczach własnych kibiców.


WŁODARCZYK: W STRONĘ KURZAWY POLECĄ CIĘŻKIE CIOSY

- To nie jest łatwy przeciwnik. Niby ma swoje lata, ale boksuje zza podwójnej gardy, solidnie przygotował się do tej walki i na pewno będzie dla mnie poważniejszym sprawdzianem niż to, co widzieliśmy ostatnio w Sosnowcu - mówi na pięć dni przed kolejnym występem Krzysztof Włodarczyk (50-3-1, 36 KO). Jego rywalem w Szczecinie będzie Kai Kurzawa (37-4, 25 KO).


WBA: LEBIEDIEW MA 120 DNI NA SZUMENOWA, POTEM DORTICOS

Denis Lebiediew (29-2, 22 KO) ma teraz 120 dni na starcie z Beibutem Szumenowem (17-2, 11 KO). W sobotni wieczór ten pierwszy zunifikował pasy WBA i IBF demolując w niespełna dwie rundy Victora Ramireza, zaś Kazach kilka godzin później odprawił przed czasem Juniora Anthony'ego Wrighta, sięgając po tytuł WBA Regular.


LEMIEUX NIE ZEJDZIE DLA CANELO DO UMOWNEGO LIMITU

Jeszcze przed pamiętną galą "Khanelo" Oscar De La Hoya otwarcie przyznawał, że David Lemieux (35-3, 32 KO) będzie rozpatrywany jako jeden z głównych kandydatów do starcia z Saulem Alvarezem (47-1-1, 33 KO). Kanadyjski bombardier jest otwarty na taką propozycję, ale z góry zaznacza, że chciałby spotkać się w wadze średniej, a nie narzucanym przez Meksykanina umownym limicie.WIDEO: WALKA BAŃBUŁA vs KARAWEŁ

Michał Bańbuła (12-26-4) udanie powrócił po długiej przerwie i wypunktował niedawno w limicie kategorii cruiser Ihara Karaweła (8-11, 5 KO). Poniżej prezentujemy Wam ten pojedynek oraz krótką rozmowę z Michałem tuż po zejściu z ringu.HAUMONO PRZYMIERZANY DO PARKERA

Joseph Parker (19-0, 16 KO) pokonując w sobotę twardego jak skała Carlosa Takama nabył prawa pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF, ale zanim doczeka się swojej szansy z Anthonym Joshuą (16-0, 16 KO), może poczekać jeszcze kilka dobrych miesięcy. Dlatego żeby nie tracić czasu, wcześniej stoczy prawdopodobnie walkę dla podtrzymania aktywności.