BRIGGS: ON KIEDYŚ BYŁ LEPSZY - HAYE: NA POCZĄTKU MUSZĘ BYĆ UWAŻNY

Redakcja, Boxingscene

2016-05-23

Shannon Briggs (60-6-1, 53 KO) we wrześniu spotka się z Davidem Haye'em (28-2, 26 KO). W sobotni wieczór obaj odnieśli szybkie zwycięstwa, lecz Amerykanin przekonuje, że Anglik nie jest już tym samym postrachem dla rywali, jakim był przed kłopotami z barkiem i 40-miesięczną emeryturą.

- To już nie jest ten sam zawodnik co kiedyś. Nie widziałem tej szybkości, zresztą on nigdy mnie specjalnie nie zachwycał. Wierzę, iż przed tą przerwą Haye był znacznie lepszym pięściarzem - przekonuje Amerykanin.

- W pierwszych trzech rundach ten facet jest bardzo groźny, o czym przekonał się kiedyś na własnej skórze sam Lennox Lewis. Ostatnią rzeczą, jaką traci bokser wraz z wiekiem, jest siła ciosu. Nie mogę sobie więc pozwolić na przyjęcie żadnej z jego mocnych bomb. To wielki i silny chłop, mający najwięcej nokautów w pierwszej rundzie w historii wagi ciężkiej. W pierwszych rundach będę więc bardzo ostrożny, lecz dzięki kondycji i szybkości z czasem dobiorę się do niego i znokautuję go - zapewnia Haye.