HAUMONO PRZYMIERZANY DO PARKERA

Joseph Parker (19-0, 16 KO) pokonując w sobotę twardego jak skała Carlosa Takama nabył prawa pretendenta do tytułu mistrza świata wagi ciężkiej federacji IBF, ale zanim doczeka się swojej szansy z Anthonym Joshuą (16-0, 16 KO), może poczekać jeszcze kilka dobrych miesięcy. Dlatego żeby nie tracić czasu, wcześniej stoczy prawdopodobnie walkę dla podtrzymania aktywności.

Niedawno mówiło się sporo o spotkaniu Marcina Siwego z Australijczykiem Solomonem Haumono (24-2-2, 21 KO). Tego tematu już nie ma, ale za to Haumono jest teraz wymieniany jako potencjalny przeciwnik dla Parkera.

W poprzednim rankingu federacji WBA ten były rugbysta został umieszczony na wysokim, dwunastym miejscu. Jego starcie z niepokonanym Nowozelandczykiem wzbudziłoby na antypodach wielkie zainteresowanie. Tym bardziej, że Haumono domagał się takiej potyczki od kilku lat. Teraz potwierdził, że rozpoczęto negocjacje i być może uda się w końcu sfinalizować wszystkie szczegóły.

Pod koniec tygodnia Joseph uda się na zasłużony urlop do Dubaju i do tego czasu wszystko powinno się rozstrzygnąć. Przedstawiciele Duco Events nie ukrywają jednak, że chcą by Parker wystąpił jeszcze raz przed atakiem na Joshuę i tron IBF. Takiej walki chcą również promotorzy Haumono, ale w zanadrzu mają podobno również ewentualne starcie z Hughiem Furym (20-0, 10 KO) 9 lipca w Manchesterze.

Dodaj do:    Dodaj do Facebook.com Dodaj do Google+ Dodaj do Twitter.com Translate to English

KOMENTARZE CZYTELNIKÓW
 Autor komentarza: Adii1766
Data: 23-05-2016 15:08:27 
Parker ma niewsstarczająco efektywny styl by wygrywać z top 5.
 Autor komentarza: Rollins
Data: 23-05-2016 16:32:20 
Rywal po ch...ju dla Parkera. Ale można zrozumieć, bo ten cyrk z kolei sprzeda się w Australii (czy tam Nowej Zelandii).

Taka sobie paranoja coś pokroju ostatniej walki Haye'a.
Haumono zawsze był cienki. Dziś dodatkowo to wrak.
 Autor komentarza: teanshin
Data: 23-05-2016 21:05:21 
Parker nokautuje młodego Furego w póznych rundach
 Autor komentarza: Maniek1986
Data: 24-05-2016 00:04:05 
wrocili na ziemie po walce z takamem
 
Aby móc komentować, musisz być zarejestrowanym i zalogowanym użytkownikiem serwisu.